Čilić za SK: Nemojmo se precijeniti, blagi smo favoriti

Davis Cup 5. ožu 202015:07 > 15:08
sport klub

Marin Čilić za Sport Klub je nakon ždrijeba mečeva s Indijom komentirao šanse Hrvatske u tom Davis Cup susretu, čiji će pobjednik na završni turnir u Madrid u studenom ove godine.

Koliko je Hrvatska u postocima favorit protiv Indije?

Rekao bih da smo blagi favoriti, moramo doći do tri boda, ja mogu igrati dva singl meča i pomoći u parovima. Indijci su odlični u parovima, mislim da nemamo pravo reći da smo veliki favoriti. S druge strane, imamo dva mlada igrača, Goju i Serdarušića kojem će ovo biti prvi nastup. Ne možemo u njih polagati veliku odgovornost. Ako pobijede, to će biti velika stvar i nadamo se da kroz to možemo doći do pobjede.

Zdravstveni karton nije sjajan, Borna Ćorić je još ranije otkazao, otpao je i Dodig, koliko će to biti hendikep po pitanju parova za našu reprezentaciju?

Da, Dodig nam je dugi niz godina bio oslonac u tim mečevima parova, uvijek je igrao sjajno. Od njegovog dolaska smo dobili tu širinu u parovima, naravno da žalimo za njime. Ali, imamo zamjene, i Mate i Franko su sjajni igrači i vjerujemo u njih i njihove mogućnosti i sigurno da smo u parovima uvijek jaki.

Kakvo je stanje s koljenom?

Imao sam poteškoća u Marseilleu, ali sad je sve u redu, to se sad zadnjih tjedan dana smirilo, osjećam se dobro, dobro smo trenirali i jako se veselim što prvi put nakon 2018. godine igramo kod kuće i optimist sam da možemo pobijediti.