Prvi reket svijeta Novak Đoković nije imao previše problema u finalu u Melbourneu.
Novak Đoković osvojio je deveti Australian Open, Medvjedev jednostavno nije imao nikakve šanse. Na kraju pobjeda u tri seta 7:5, 6:2, 6:2.
Đoković je na uvjerljiv način stigao do svog 18. Grand Slam naslova u karijeri i približio se surekorderima Rogeru Federeru i Rafaelu Nadalu koji imaju po 20 trofeja svaki.
Srpski tenisač je prekinuo pobjednički niz Danila Medvjedeva koji je osvojio posljednja četiri turnira na kojima je igrao i pritom nanizao dvadeset pobjeda. Među ostalima, u tom je nizu pobijedio i Novaka Đokovića u grupnoj fazi prošlogodišnjeg ATP Finala u Londonu.
?? ?????????
?? ?
?? ?????
?? ???@DjokerNole, take a bow ?#AO2021 | #AusOpen pic.twitter.com/5pJjfgJqop— #AusOpen (@AustralianOpen) February 21, 2021
No, u svom drugom Grand Slam finalu u karijeri, nakon US Opena 2019. kad je u pet setova poražen od Nadala, 25-godišnji Rus je bio ravnopravan suparnik samo u prvom setu, u kojem je nadoknadio rani ‘break’ zaostatka (1-3), ali je ponovno izgubio servis kad je trebao izboriti ‘tie-break’.
Medvjedev je krenuo ‘breakom’ u drugi set, ali to je bilo sve od njega. Đoković je nanizao četiri gema i lakoćom osvojio drugu dionicu, a jednako je uvjerljiv bio i u trećem setu, ne dopustivši Rusu bilo kakvu priliku za eventualni preokret.
Bio je to njihov osmi međusobni dvoboj i peta Đokovićeva pobjeda kojom je došao do svog 82. naslova u karijeri te za njega zaradio 2,75 milijuna australskih dolara te 2000 bodova. Medvjedev će uz utješni trofej i 1200 bodova iz Melbournea otići bogatiji za 1,5 milijuna australskih dolara.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC