Prvi igrač svijeta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Australian Opena, nakon što je u osmini finala savladao Rusa Danila Medvedeva.
Prvi tenisač svijeta Novak Đoković je Danila Medvedeva, koji je 19. igrač na ATP listi, savladao rezultatom 6:4, 6:7 (5-7), 6:2, 6:3, poslije tri sata i 19 minuta borbe u Melbourneu.
Srpski tenisač je ruskog pobijedio i u trećem međusobnom duelu i sada ga u četvrtfinalu očekuje susret protiv Japanca Keija Nishikorija, koji je u fantastičnom meču nadigrao Pabla Carrena-Bustu.
Đoković je u četvrtom kolu prvog Grand Slam turnira u sezoni naišao na vrlo nezgodnog protivnika, koji je imao periode dobre igre tijekom meča forsirajući strpljive razmjene sa osnovne linije. Ipak, Medvedev nije imao dovoljno snage protiv iskusnijeg i spremnijeg Đokovića, koji će igrati svoje 10. četvrtfinale u Melbourneu.
Đoković će protiv Nishikorija igrati u srijedu, a pobjednik tog susreta će se sastati sa boljim iz četvrtfinalnog ogleda Miloš Raonić – Lucas Pouille.
U drugom dijelu ždrijeba četvrtfinale će igrati Roberto Bautista Agut – Stefanos Tsitsipas i Francis Tiafoe – Rafael Nadal.
?? @DjokerNole is through to his 10th @AustralianOpen quarter-final. ? pic.twitter.com/hhBFzG3xT8
— ATP Tour (@atptour) January 21, 2019
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC