Jović: Ni Balić, ni Duvnjak. Najveći ikad je Pako Ćavar

Izjava 21. sij 202113:42 > 13:43
sportklub

Stručni komentator Sporkluba za rukomet i tenis Patrik Ćavar dobio je veliko priznanje od svog nekadašnjeg suigrača Božidara Jovića.

U razgovoru za Index.hr Jović se dotaknuto teme o najvećer rukometašu svih vremena u Hrvatskoj.

Samo jedan igrač je mogao igrati srednjeg u vanjskoj liniji, lijevo krilo i pivota, samo jedan je mogao jednako dobro igrati i nogomet, boks, tenis, košarku. Ne postoji igrač kakav je bio Pako Ćavar. Dok je Veselin Vujović bio trener Zagreba objasnio sam mu da je bio jedan od najboljih igrača samo zato što ga nije čuvao Pako. U suprotnom ne bi prodavao svoje fore i zabio bi nula golova“, rekao je Jović o Ćavaru kojem je nudio da dođe u PPD i postane pomoćnik Vladi Šoli.

Pitao me što bih ja radio u klubu. Rekao sam mu da malo radi s krilima i vanjskim igračima i da nam dolaze Kinezi, reprezentacija koja se ozbiljno sprema za iduće Olimpijske igre. Predložio sam mu da bude pomoćnik Šoli koji će biti izbornik i raditi s mladim Kinezima. Pitao me: ‘Šećo – tako me inače zove – ma jel’ ti to mene zajebavaš? Ja da budem pomoćnik Šoli? Neće to tako ići’. Krenuo sam mu nabrajati da Šola ima diplomu, završava trenerske škole, da to tako ide, a Pako se samo nasmijao“, otkrio je Jović.