Horvat ga nije zvao, pa s 10 golova ‘potopio’ Zagreb!

Rukomet 9. velj 202120:44 > 22:05
Rose/Bongarts/Getty Images

Rukometaši PPD Zagreba upisali su još jedan poraz u EHF Ligi prvaka, bolji od njih je u utorak u zaostaloj utakmici 10. kola na svom terenu bilo s 29:28 (14:12) Celje PL.

Već u prvom poluvremenu Celje dolazi u prednost, odvaja se na dva razlike u 19. minuti (8:6). Zagrebaši su im se približili na gol razlike kod 11:10 šest minuta kasnije, no onda su Slovenci opet povećali prednost.

U drugom poluvremenu Celje je imalo prednost i od pet golova (22:17, 23:18), no onda PPD polako stiže razliku i u 47. minuti susreta dolazi na dva razlike (25:23), a u 53. minuti i do izjednačenje nakon pogotka Luke Lovre Klarice (28:28). Međutim, PPD zadnje dvije minute igra s igračem manje i prima gol koji Celjanima donosi pobjedu.

U redovima PPD-a najbolji je bio Matej Hrstić koji je upisao šest golova, a po četiri su dodali Klarica, Matanović, Vistorop Filip i Burić Senjamin.

Najbolji strijelac kod pobjedničke momčadi bio je Josip Šarac s 10 golova, dok je Tilen Kodrin dodao pet. Zanimljivo, Šarac se nije našao na popisu novog izbornika Hrvoja Horvata za olimpijski kvalifikacijski turnir u Francuskoj sljedećeg mjeseca.

PPD Zagreb je zadnji na ljestvici u skupini B bez bodova, a sljedeća utakmica EHF Lige prvaka je na rasporedu u četvrtak 11. veljače kada PPD dočekuje prvoplasiranu Barcu. Samo tri dana kasnije opet kod kuće igra protiv Nantesa.