EP: Hrvatska za finale igra protiv Francuske

Rukomet 15. pro 202022:38 > 22:38
Hrvatska - Norveška

Hrvatske rukometašice u polufinalu Europskog prvenstva u Danskoj igrat će u petak u 18.00 sati protiv aktualnih europskih prvakinja Francuskinja, dok će u drugom polufinalu igrati Norveška i Danska.

Francuska je osvojila prvo mjesto u skupini I nakon što je u zadnjem kolu pobijedila Švedsku sa 31-25.

U drugom susretu Danska i Rusija su u izravnom dvoboju odlučile tko će ići dalje, na koncu je slavila Danska sa 30-23 osvojivši drugo mjesto.

Da je kojim slučajem pobijedila Rusija, ona bi bila pobjednik skupine i u polufinalu bi igrala protiv Hrvatske.

Ovako Francuskinje su prve, a Dankinje druge, što znači da će u petak, 18. prosinca u Herningu igrati Francuska – Hrvatska, te Norveška – Danska.

Francuskinje su aktualne europske prvakinje nakon što su prije dvije godine pred svojim navijačima u finalu u Parizu pobijedile Rusiju sa 24-21. U susretu za peto mjesto igrat će Nizozemska i Rusija.