Ćavar za SK: Da smo u Bratislavi već bi ispali

Izjava 19. sij 202215:39 > 15:49 3 komentara
sportklub

Svaka momčad bi morala imati 40 igrača da bi se ovaj turnir završio.

Kada se podvuče crta, možemo mi do sutra pričati da je turnir neregularan, ali EHF će to izgurati do kraja. Možda su reprezentacije mogle biti pažljivije, ali sada je to već potrošena tema. Patrik Ćavar, naš proslavljeni rukometaš, koji se samo nada da ga Horvat neće pozvati, jer ga muče koljena i kukovi, pogledao je prema nastavku turnira.

“Prvi cilj je ispunjen. Najvažnije je da nismo ispali, bio bi to ipak jak udarac na naš rukomet”, rekao je Ćavar u razgovoru za Sport Klub.

Uz već opjevanog Lučina, Patrik se moli za Cindrićevo zdravlje, za dobrog Martinovića i na crti Šipića i Marića.

“Golmani moraju imati plus 10 obrana. Bez toga nemamo što razgovarati. Imamo i talent i snagu, mi smo reprezentacija s velikom reputacijom.”

Posljednji dan nam je donio Nizozemsku i Island. Uz Crnu Goru, Island četiri sljedeća suparnika. Francuska i Danska su tu i imaju prednost jedne pobjede. Za podsjetnik u Bratislavi su: Španjolska, Njemačka, Rusija, Norveška, Švedska i Poljska.

“Znam što me pitaš. Da, ždrijeb nas je pomazio da bolje nije mogao. Istina, nemamo niti jedan bod, ali osim Danske tu nema velike reprezentacije. Ne mislim pritom nikoga omalovažavati, jer svatko ima svoju vrijednost i zbog toga je izborio drugi krug. Ali, realno da su prošli Portugal i domaćin Mađarska sve bi to izgledalo puno, puno nezgodnije.”

Dakle, kakve su nam šanse za polufinale?

“Mora se puno toga poklopiti, Danska je velika momčad, ali i oni trče i skaču, ne lete. U sportu nikad ne znaš, još taj vražji virus, ali moramo iskoristiti ovu prigodu. Realno ove tri reprezentacije bi morali dobiti, a s Dancima se treba boriti kao da je zadnja utakmica. Iskreno, ako želiš u borbu za medalje moraš dobiti jednu veliku momčad”,  mišljenja je Patrik Ćavar.

I nije ovo samo razmišljanje, ovo je zapravo velika želja našeg ponajboljeg igrača kojeg smo ikada imali.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Pridruži se raspravi ili pročitaj komentare