Iz Španjolske u Hrvatsku stigao srpski reprezentativac

Rukomet 25. svi 201911:21 > 11:41
Thomas Eisenhuth/Bongarts/Getty Images

Nexe se pojačao srpskim reprezentativcem Živanom Pešićem koji je potpisao na tri godine.

Našao je Nexe brzo zamjenu za Marina Šipića koji je otišao u PPD Zagreb, iz španjolskog Ademar Leona stiže 26-godišnji srpski reprezentativac Živan Pešić.

– Želja mi je bila doći u RK Nexe, jer osim što sam bliže doma, čuo sam o klubu sve najbolje kako od hrvatskih sadašnjih i bivših reprezentativaca, tako i drugih rukometaša i trenera – započeo je za službene stranice kluba Pešić pa se osvrnuo na dosadašnju karijeru.

– Nastupao sam puno puta s reprezentacijom gdje sam igrao i kao kadetski, juniorski i sada već godinu dana redovno kao seniorski reprezentativac. Trenutno sam u Ademar Leon, vice prvaku Španjolske, točnije tu sam sada već drugu godinu. Sa 17 godina, dakle vrlo mlad sam otišao iz rukometnog kluba Sintelon iz Bačke Palanke u Mađarsku u Veszprém gdje sam proveo 4 sezone. 2014. godine prelazim u RK Celje gdje sam bio godinu i pol dana, a nakon toga polusezonu sam proveo u RK Partizan. Nakon toga odlazim u Vojvodinu gdje igram za istoimeni klub godinu dana, a sada već dvije godine se nalazim u Španjolskoj u Ademaru Leon.

Transfer u Nexe dogovoren je u travnju.

– Nakon što smo igrali kvalifikacije u 4. mjesecu Srbija i Hrvatska, predsjednik RK Nexe Josip Ergović pozvao me na razgovor i tu je među ostalim bilo govora i o mom prelasku u RK Nexe. Nakon što sam dobro razmislio o svemu, iskreno sam se vrlo zainteresirao za taj transfer. Trenutno sam ovdje u Španjolskoj i to mi je daleko od kuće, pa mi je nekako i želja bila da budem nešto bliže svojima. Našice su puno bliže mog rodnog mjesta, na samo dva sata vožnje, pa je i to jedan od razloga zašto mi se ovaj transfer učinio privlačan i povoljan za mene. Uz to što bih bio bliže kući, više mi odgovara što je to naš jezik, što RK Nexe raste iz godinu u godinu, a tu je i SEHA liga, EHF Kup,te borba za titulu prvaka Hrvatske i što bi više rukometaš mogao i poželjeti.

Pešić je o Nexeu čuo samo lijepe stvari.

– S kim god da sam pričao o RK Nexe, mogu samo reći da sam dobio samo dobre, lijepe i pozitivne komentare. Svi su mi rekli kako je to jedan jako dobar klub, vlada pozitivna energija, klub s velikim ambicijama i naravno da mi se sve to stvarno svidjelo. Pogotovo su mi o rukometnom klubu Nexe pozitivne stvari rekli i neki od reprezentativaca Hrvatske, te su se složili kako je to odlična i mudra odluka. Isto tako novi trener Ademar Leona Manolo Cadenas mi je sve to potvrdio i imao je samo hvale na račun RK Nexe. Nakon svega toga što sam saznao, vrlo mi je drago da smo uspjeli potpisati ovaj ugovor na tri godine.

Ovaj kružni napadač otkrio je da poznaje pojedine igrače, ali da nije upoznat s radom trenera Hrvoja Horvata.