Villarreal golom iz penala do pobjede na Maksimiru!

Europa 8. tra 202122:52 > 22:53
AP Photo/Darko Bandic

Dinamo je u prvoj utakmici četvrtfinala Europske lige na Maksimiru izgubio 1:0 od Villarreala

Bila je to utakmica u kojoj je Dinamo imao svojih prilika, no nisu ih iskoristili, pa ih čeka težak zadatak u uzvratu.

Početak je donio opreznu igru s obje strane, a mreža se prvi put zatresla u 26. minuti. Zabio je Dinamo, no sudac je zbog zaleđa opravdano poništio gol.

I to zbog zaleđa Atiemwena u početku akcije. U nastavku akcije nakon dodavanja Nigerijca mrežu Žute podmornice zatresao je Oršić.

Villarreal je do vodstva stigao u 43. minuti kada je Moreno napucao u ruku Theophilea, a sudac Siebert odmah je pokazao na bijelu točku. Iz VAR sobe samo su potvrdili njegovu odluku. Siguran realizator za 1:0 bio je sam Moreno.

Dinamo je odlučnije krenuo u nastavak, a opasno je pred golom gostiju bilo u 53. minuti kada se Ristovski našao u sjajnoj prilici, no loše reagira. Samo tri minute kasnije puca i Gvardiol, no Rulli je siguran.

U 60. minuti Krznar je odlučio da neće više čekati pa je na teren umjesto Jakića i Atiemwena gurnuo Petkovića i Kastratija,  no prvi su nakon toga zaprijetili gosti. Igrala se 65. minuta kada je Alcacer izašao pred Livakovića, ali udarac odlazi pokraj gola.

Trigueros je opasnio zaprijetio u 70. minuti udarcem iz daljine koji se odbio od jednog braniča Dinama, no Livaković to krajnjim naporom odbija u korner.

Do kraja utakmice Španjolci su kontrolirali utakmicu te stigli do minimalne pobjede.