Nizozemska 23. sij 202217:42 0 komentara

U derbiju 20. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Ajax je na gostovanju pobijedio PSV Eindhoven sa 2:1 preuzevši vodstvo na ljestvici.

Ajax je uoči derbija bio drugi s dva boda manje, no četvrtom uzastopnom pobjedom je preskočio PSV i sada “Kopljanici” vode sa 48 bodova, dok je PSV ostao na 46 bodova.

Tri boda je dohvatio i Feyenoord koji je na gostovanju porazio NEC sa 4:1. Feyenoord je sada treći sa 42 boda.

Ajax je poveo u Eindhovenu u 34. minuti golom Briana Brobbeyja na asistenciju Dušana Tadića. Mladi 19-godišnji napadač je nekoliko trenutaka ranije tražio zamjenu zbog ozljede i dok se zamjena pripremala glavom je zabio za 1-0.

Brobbey je dobio priliku u Ajaxovom napadu nakon što je prvi napadač Sebastien Haller otišao s reprezentacijom Obale Bjelokosti na afrički Kup nacija. Priliku je sjajno iskoristio i u prva dva nastupa je zabio tri gola.

PSV je izjednačio u 53. minuti golom Nijemca Maria Gotzea, a pobjedu gostim sjajnim golom s ruba kaznenog prostora donio je Noussair Mazraoui u 74. minuti.

U ranije odigranom susretu Feyenoord je porazio NEC sa 4:1, nakon što je gubio.

Domaćin je poveo u 17. minuti golom Lassea Schonea, no gosti su u nastavku okrenuli rezultat, a strijelci su bili Orkun Kokcu (32-11m, 53), Alreza Jahanbakhsh (64) i Guus Til (90+1).