Tko će na vrata reprezentacije?

Hrvatska 20. ruj 202117:26 > 17:26
AP Photo/Darko Bandic

Dominik Livaković ili Ivica Ivušić?

Livaković je nakon Svjetskog prvenstva bio pričuva Lovri Kaliniću, ali nakon ozljeda i oscilacija vratara Aston Vile, i svojih sjajnih nastupa, Livaković je čvrsto ugrabio “jedinicu” i ne pušta je.

Od kada je postao prvi vratar reprezentacije ovo je prvi puta da se spominje njegov status.

Livaković je u Dinamu započeo šestu sezonu Prve HNL, a njegova forma je stalno na izuzetno visokom nivou, te se posljedično prometnuo prvo kao neprikosnovena jedinica Dinama, pa kapetan.

Ipak, ove sezone je došlo do oscilacija u formi, ne možemo reći da brani loše, ali nas je navikao na bolje.

Kod Livakovića je, koliko se može zaključiti temeljem slijeda događanja,  poraslo nezadovoljstvo što nije ostvario inozemni transfer i to se vidi po njegovim nastupima.

S druge strane, vratar Osijeka Ivušić, brani sjajno kako u klubu tako i u posljednja dva nastupa za reprezenentaciju, a navijači su počeli na društvenim mrežama sve više zazivati njegov nastup od prve minute i protiv Cipra.

Što će odlučiti izbornik Zlatko Dalić? Dojam je da još uvijek vjeruje Livakoviću, vidjet ćemo koliko dugo…