Rebić strijelac i asistent u utakmici lude završnice

Nogomet 1. lis 202222:52 0 komentara
Guliver Images

Nogometaši Milana svladali su Empoli 3:1 u ludoj završnici utakmice 8. kola talijanske Serie A gdje su tri gola postignuta u sudačkoj nadoknadi.

Cijelu utakmicu Milan je dominirao, ali je napadački gledano dugo vremena bio bespomoćan i nije mogao slomiti suparnika. Rebić je u igru ušao u 73. minuti, a vrlo brzo nakon toga je postigao pogodak. Većinu posla obavio je Rafael Leao u toj 79. minuti. Kroz trojicu suparničkih igrača provukao je asistenciju prema Rebiću koji je sam, s četiri-pet metara, lakoćom zatresao suparničku mrežu za Milanovo vodstvo.

No, u 92. minuti Empoli je izjednačio i to lijepim pogotkom Bajramija u 92. minuti. Na tome nije završilo već je dvije minute kasnije Milan vratio vodstvo, a gol za tri boda je zabio Ballo-Toure, dok je u samom finišu pao novi gol. Sjajno je kontru lobom zaključio Rafael Leao za 3:1. Za pogodak mu je asistirao Rebić.

Rebiću je ovo bio treći ovosezonski pogodak u Serie A, a Milan, inače suparnik Dinama u skupini E Lige prvaka, time je ostvario petu pobjedu u sezoni. Milan je napravio skok na treće mjesto ljestvice.

Empoli je na 14. mjestu, a Marko Pjaca je za domaći sastav igrao do 58. minute.