Rebiću pola sata u novom kiksu Milana!

Nogomet 3. tra 202116:25 > 16:38
AP Photo/Luca Bruno

U prvom susretu 29. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan i Sampdorija su na San Siru odigrali 1:1, a posljednjih pola sata za Rossonere je zaigrao hrvatski reprezentativac Ante Rebić.

Sampdoria je bila bolja veći dio utakmice, međutim nakon što je u 59. minuti ostala s igračem manje umalo je sve prosula.

Gosti su poveli u 57. minuti golom Fabia Quagliarelle nakon velike pogreške domaće obrane. Theo Hernandez je dodao loptu do Quagliarelle koji je sa 25 metara prebacio Donnarummu za vodstvo gostiju.

No samo dvije minute kasnije Adrien Silva je dobio drugi žuti karton i Sampa je u posljednjih pola sata ušla s igračem manje. Stefano Pioli je odmah reagirao i uveo je u igru Rebića i Sandra Tonalija. Hrvatski reprezentativac je imao problema s mišićem zbog čega je propustio okupljanje Vatrenih, no oporavio se i konkurirao je za utakmicu.

Rebić je imao pravo nastupa jer mu je smanjena kazna zbog crvenog kartona od dvije utakmice neigranja na jednu. Milan je i dalje bio bez ozlijeđenih Marija Mandžukića, Davidea Calabrije, Alessia Romagnolija i Rafaela Leaoa.

Milan je uspio izjednačiti u 87. minuti, a za 1:1 zabio je Jens Hauge. U trećoj minuti nadoknade Franck Kessie je mogao režirati potpuni preokret, no pogodio je vratnicu. Zanimljivo, igrači Milana su ove sezone čak 19 puta gađali okvir suparničkog gola.

Bio je to čak šesti uzastopni domaći susret Milana u svim natjecanjima bez pobjede. Milan se trenutačno nalazi na drugom mjestu Serie A sa 60 bodova, pet manje od vodećeg Intera koji ima dvije utakmice manje. Juventus na trećem mjestu ima 55 bodova i dva susreta manje. Sampdorija je deseta sa 36 bodova.