Nogomet 4. tra 202223:16 > 23:39 0 komentara

Nogometaši Arsenala su u 31. kolu Premier lige doživjeli poraz kod Crystal Palacea 3:0.

Nogometaši Arsenala su u sjajnoj formi stigli na Selhurst Park. Pobijedili su na šest od posljednjih sedam premierligaških utakmica (poraženi samo od Liverpoola 0:2).

Očekivao se njihov novi trijumf i povratak u Top 4 u borbi za Ligu prvaka naredne sezone, ali nisu se proslavili.

Crystal Palace je poveo u 16. minuti četvrtim golom u sezoni francuskog internacionalca Jean-Filipa Matete, a samo 10 minuta kasnije Ayew diže na 2:0. U drugom dijelu Topnici su počeli dominirati, ali onda penal za Crystal Palace kojeg je Wilfried Zaha realizirao i došao do svog desetog gola u sezoni.

Arsenal je peti sa 54 boda, isto kao četvrtoplasirani Tottenham koji, međutim, ima bolju gol razliku. Crystal Palace zauzima deveto mjesto na ljestvici sa 37 bodova.