Sheffield United na Goosidonu iznenadio Everton

Nogomet 16. svi 202122:58 0 komentara
(Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

U susretu 36. kola engleskog nogometnog prvenstva "fenjeraš" Sheffield United je na Goodison Parku iznenadio Everton pobijedivši sa 1-0.

U susretu 36. kola engleskog nogometnog prvenstva “fenjeraš” Sheffield United je na Goodison Parku iznenadio Everton pobijedivši sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je mladi Daniel Jebbison u sedmoj minuti utakmice.

Jebbisonu je postigao gol sa 17 godina i 309 dana postavši najmlađi igrač koji se u svom prvom premierligaškom nastupu upisao među strijelce.

Evertonu je to bio čak deveti domaći poraz, dok je Sheffield United upisao tek šestu pobjedu ove sezone.

U ranie odigranim susretima pobjede su upisali Liverpool, Tottenham i Crystal Palace.

Liverpool je do 2-1 pobjede protiv WBA stigao pogotkom vratara Alissona Beckera u petoj minuti sudačke nadoknade. Brazilac je tako postao prvi vratar u povijesti “Redsa” koji je postigao pogodak u službenom susretu.

WBA, koji je siguran putnik u niži rang natjecanja, poveo je u 15. minuti golom Hala Robson-Kanu, a izjednačio je Mohamed Salah u 33. minuti.

Liverpool je u nastavku susreta jurio po drugi gol, no domaćin je sve do posljednjih sekundi držao remi. No, u petoj minuti nadoknade Alisson je nakon ubačaja iz kornera zabio za pobjedu gostiju.

Zanimljiv je podatak kako je Liverpool zabio 38. pobjedničkih golova u sudačkoj nadoknadi u Premier ligi, 13 više od bilo kojeg drugog kluba.

Ranije danas Crystal Palace je pobijedio Aston Villu sa 3-2, dok je Tottenhama pobijedio Wolverhampton sa 2-0.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 83 boda, ispred Manchester Uniteda (70), Leicestera (66) i Chelsea (64). Liverpool je peti sa 63 boda.