Matić za SK: Titula? U nogometu je sve moguće

Blog 11. ožu 202115:29 > 15:29 0 komentara

Mnogi smatraju da je utrka za titulu u Premijer ligi završena i da će Manchester City vratiti titulu na Etihad, ali poraz od gradskog rivala probudio je ambicije navijača Crvenih vragova.

Građani deset kola prije kraja imaju 14 bodova više i utakmicu više od Manchester Uniteda, a veznjak ekipe s Old Traforda Nemanja Matić u ekskluzivnom razgovoru za Sportklub naglašava da njegova ekipa neće odustati sve dok šansa postoji.

United je proteklog vikenda iznenađujuće slavio na Etihadu (0:2) i prekinuo nevjerojatnu seriju Citya od 21 pobjede u svim natjecanjima

Taj podatak još više daje na značaju našem trijumfu. Na njihovom stadionu uvijek je teško osvojiti bodove. Pobjeda protiv Citya dat će nam samopouzdanje za nastavak sezone, za preostalih deset utakmica. U veoma važnom trenutku smo pobijedili u derbiju,” ističe Matić za Sportklub i nastavlja:

Srdjan Stevanovic / Getty Images

Razlika je velika, 11 bodova, i ne ovisi samo od nas. Ono što možemo, pokušat ćemo napraviti, pobijediti u što više utakmica do kraja. Nadamo se da će City ispustiti neke bodove. Premier liga je takva da sve može promijeniti u dva tjedna. Ima još mnogo utakmica, 30 bodova je u opticaju. Nada posljednja umire, mi se nadamo i pokušat ćemo da im se što više približimo. Moramo čekati druge ekipe da im eventualno otkinu bodove, ali, ponavljam, u nogometu je sve moguće.

Svi se sjećamo kako je City loše startao i u uvodnom dijelu sezone bio je pri dnu tablice. Na Old Traffordu se potajno nadaju da bi se u finišu sezone uloge mogle promijeniti.

Svašta sam vidio u karijeri. Oni su dobra ekipa, pokušat će se što prije vratiti, da poraz u gradskom derbiju ne ostavi traga. U Premier ligi igraju najbolji nogometaši svijeta i svaka ekipa ima odličnu kvalitetu. Neće im biti lako, kao ni nama, naravno.“

Bivši reprezentativac Srbije ove sezone je odigrao 15 utakmica u prvenstvu, pet puta je zamijenjen…

Na treneru je da odluči tko koliko treba igrati i u kojem trenutku mu je potreban određen profil igrača. Ja sam fit, zdrav, osjećam se odlično i uvijek sam tu da pomognem ekipi. Naravno da uvijek želim igrati više i nikad se nisam zadovoljavao, ma koliko igrao. Uvijek može bolje i više. Kad god sam dobio priliku mislim da sam šansu opravdao na dobar način i pomogao ekipi. Zasad sam zadovoljan svojim igrama, vidjet ćemo u budućnosti kako će se sve odvijati. Što je do mene, ja ću odraditi na najprofesionalniji način. Tu sam da pomognem momčadi i mladim momcima.“

Matić smatra da je ekipa napredovala, ali naglašava da ima još prostora da bude bolja i da u narednom periodu konkurira za osvajanje svih trofeja.

Foto: Dave Thompson – Pool/Getty Images

Kao što svaki igrač individualno može napredovati, tako i mi kao ekipa možemo neke stvari raditi mnogo bolje i toga smo svjesni. Imamo mnogo mladih igrača koji tek sazrijevaju i treba očekivati u budućnosti da izgledaju značajno bolje. Veoma smo blizu, slobodno možemo reći, da budemo konkurenti za svaku titulu koja postoji. Smatram da će Manchester United u narednom periodu, sa razlogom, moći se nadati osvajanju trofeja. Vidjet ćemo da li sam u pravu, ali mislim da možemo napredovati još 20 posto.”

Iskusni nogometaš u Chelseaju i Unitedu je surađivao sa Joseom Mourinhom, ali ne želi ni Portugalca ni ostale nekadašnje trenera uspoređivati sa Oleom Gunnarom Solskjaerom.

Teško je usporediti, svatko ima svoj način rada i filozofiju. Kroz karijeru sam radio sa vrhunskim stručnjacima. Sve je bilo na visokom nivou, svatko na svoj način. Ne bih volio da ih uspoređujem, na kraju krajeva, kada završe karijere trofeji će suditi o njima. Oni su jedino mjerilo za trenere. Sa svakim sam se trudio naučiti i upiti ono što je najbolje i pomognem koliko je u mojoj moći,“ kaže Matić koji ima ugovor do 30. lipnja 2023. godine.

Crveni vragovi u nedjelju u 20:15 dočekuju odlični West Ham, a do kraja prvenstva igraju još sa Brightonom, Tottenhamom, Burnleyem, Leedsom, Liverpoolom, Aston Villom, Leicesterom, Fulhamom i Wolwesima.

U osmini finala Europske lige sastaju se sa Milanom, a 21. ožujka očekuje ih i susret četvrtfinala FA kupa protiv Leicestera na King Power stadionu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!