Leeds razbio Chelsea, Brighton bolji od West Hama

Nogomet 21. kol 202217:07 > 17:08 0 komentara
Action Images via Reuters/Carl Recine

Nogometaši Leeds Uniteda na svom su Elland Roadu s visokih 3:0 svladali Chelsea u susretu 3. kola engleskog prvenstva, dok je istovremeno Brighton and Hove Albion kao gost svladao West Ham United s 2:0.

Put ka pobjedi Leedsu širom je otvorio vratar Chelseaja Mendy katastrofalnom pogreškom u 33. minuti, on je u svom petercu pokušao driblati Aaronsona, napadač domaćih oteo mu je loptu i pogodio za 1:0. Samo četiri minute potom Rodrigo je lijepim udarcem glavom povisio na 2:0, da bi konačni rezultat postavio Harrison u 69. minuti.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić zbog ozljede koljena i dalje ne konkurira za nastup u momčadi Chelseaja.

Odličan start u sezonu nastavio je i Brighton u Londonu, sastav s juga Engleske do vodstva je stigao nakon što je start Keherera na Welbecku na samom rubu kaznenog prostora okarakteriziran kao prekršaj za najstrožu kaznu, a siguran izvođač kaznenog udarca bio je MacAllister u 22. minuti. Konačni rezultat postavio je Trossard u 66. minuti nakon sjajnog proigravanja Grossa.

Leeds i Brighton su se ovim pobjedama pridružili drugom Tottenhamu na ljestvici, sva tri sastava imaju po sedam bodova, dva manje od vodećeg Arsenala, a jedan više od petog Manchester Cityja koji kasnije u nedjelju gostuje kod Newcastle Uniteda.

Chelsea je 12. s četiri boda, dok je West Ham pao na samo dno, i dalje je bez bodova i bez postignutog pogotka.