Henry: Ovo nije Arsenal kojeg poznajem

Nogomet 25. tra 202113:15 > 13:15
Graham Hughes/The Canadian Press via AP

Legendarni francuski napadač Thierry Henry kritikovao je klub s Emiratesa, klub u kojem je proveo najbolje dane svoje nogometne karijere.

Henryju se ne sviđa trenutni Arsenal, jer osim što ne blista na terenu i odavno nema najveće ambicije u Premier ligi, također je razočarao svoje legende i navijače nedavno prihvativši poziv Superlige.

Iako se Arsenal na kraju poput ostalih engleskih momčadi predomislio i povukao iz tog natjecanja, Henry tvrdi da to više “nije onaj moj Arsenal”.

“Volim ovaj klub i voljet ću ga do smrti, ali ga više ne prepoznajem. Pokušavanje pristupanja privatnoj i zatvorenoj ligi nema za mene nikakvog smisla”, rekao je Henry, pa je dodao:

“Sjećam se kako je izgledao Arsenal kada sam tek došao iz Monaca. U potpunosti se razlikuje od današnjeg. Arsenal je u mom srcu zahvaljujući kulturi, povijesti, klasi… Moramo popraviti svoj identitet” – rekao je.

Francuz je igrao u Londonu od 1999. do 2007. godine, a kratko je došao i 2012. na posudbu iz NY Red Bullsa. S Topnicima je osvojio dva naslova Premier lige.