Aston Villa potpisala devetog igrača ovog ljeta

Premier League 24. srp 201911:59 > 11:59
Richard Heathcote / Staff

Novi premierligaš Aston Villa potpisala je već devetog igrača ovog ljeta.

Egipatski reprezentativac Trezeguet novi je član kluba iz Birminghama. Dvadeset i četverogodišnji krilni napadač dolazi iz redova turskog prvoligaša Kasimpaše u kojoj je proveo protekle dvije sezone. Ranije u karijeri nastupao je za Anderlecht i Al Ahly. Villansi su platili deset milijuna eura za njegove usluge. Egipćanin je nastupio i na nedavno završenom Prvenstvu Afrike, u četiri nastupa postigao je jedan pogodak.

Vrlo smo uzbuđeni što smo ga doveli. Gledali smo ga više puta, takav nam je igrač trebao, sposoban je probiti posljednju liniju protivnika, konstantna je prijetnja i zna podvaliti loptu,’ kazao je trener Aston Ville, Dean Smith.

Trezeguet je već deveto pojačanje Ville ovog ljeta, klub je prešao granicu od 100 milijuna eura utrošenih u nove igrače. Dovedeni su redom Ezri Konsa, Bjorn Engels, Tyrone Mings, Kortney Hause, Matt Targett, Anwar El Ghazi, Jota, a najskuplje pojačanje je Wesley iz Club Bruggea, plaćen je 25 milijuna eura.

No, Aston Villa tu nije završila svoje ovoljetno trgovanje, napredovali su pregovori oko transfera Douglasa Luza iz Manchester Cityja za 17 milijuna eura.