Povratak na staro: Afganistan uzeo bod Štimčevoj Indiji

Nogomet 15. lip 202121:56 0 komentara
Clive Brunskill/Getty Images

Reprezentacije Indije remizirala je s Afganistanom (1:1) u Dohi u posljednjem, 10. kolu skupine E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i Azijski kup.

Momčad koju vodi hrvatski stručnjak Igor Štimac povela je u 75. minuti autogolom golmana Azizija, ali slavlje nije dugo trajalo jer je Zamani u 81. minuti zabio za 1:1.

Indija je kvalifikacije okončala na trećem mjestu te je izborila nastup u trećem stupnju kvalifikacija za Azijski kup, dok se oprostila od kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Štimčeva reprezentacija je u prošlom kolu pobjedom nad Bangladešom (2:0) osigurala plasman u treći stupanj kvalifikacija za Azijski kup, samo je bilo pitanje hoće li ovu skupinu okončati na trećem ili četvrtom mjestu. Spomenuta utakmica protiv Bangladeša bila je prva pobjeda Štimčeve Indije od utakmice s Tajlandom 8. lipnja 2019. godine, a otad je zaredala šest poraza i pet remija. Večeras je stigao i šesti.

Indija je u ovom dijelu kvalifikacija skupila sedam bodova u osam utakmica te je iza sebe ostavila Afganistan (6) i Bangladeš (2), dok su prva dva mjesta zauzeli Oman (18) i Katar (22).