Počinje novo UEFA natjecanje

Nogomet 6. srp 202112:04 > 12:05 0 komentara
UEFA

Utorak donosi početak novog natjecanja u organizaciji UEFA-e, kreće Konferencijska liga.

Pomalo kontroverzno natjecanje, treće u organizaciji UEFA-e počinje ovog tjedna.

Natjecanje je organizirano kako bi se klubovima iz manje razvijenih zemalja omogućilo više europskog nogometa, no UEFA je zbog toga prošla i kroz podosta kritika obzirom da su neke zemlje poput Hrvatske ostale bez predstavnika u jačoj, Europa ligi.

Utorak donosi otvaranje Konferencijske lige, a prva povijesna utakmica bit će odigrana na Malti gdje će Mosta dočekati slovačku Trnavu. Nedugo zatim igrat će klubovi iz Gibraltara i Andore, Mons protiv Santa Colome, a posljednja utakmica dana ona je između Podgorice i albanske Lacije.

Hrvatski klubovi slobodni su u prvom pretkolu. Finale natjecanje odigrat će se 25. svibnja 2022. godine na stadionu u Tirani.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!