Musa konačno dobio dozvolu igrati za Benficu

Nogomet 23. srp 202217:11 > 17:11 0 komentara
Matthias Koch via Guliver Images

Hrvatski nogometni napadač Petar Musa (24), koji je prešao iz Boaviste u Benficu, konačno je dobio odobrenje portugalske prve lige (LPFP) za nastupanjem u tamošnjem prvenstvu, izvijestili su u subotu portugalska novinska agencija Lusa i novine Record.

Musa nije smio biti upisan jer je Fifa njegovom bivšemu klubu Boavisti zabranila registriranje novih igrača zbog duga od 200.000 eura francuskom braniču Adilu Ramiju.

Musa je prošle sezone bio igrač praške Slavije na posudbi u Boavisti za koju je u 27 prvenstvenih utakmica zabio 11 golova i upisao tri asistencije. Boavista, klub iz grada Porta, na kraju sezone je aktivirala ugovornu klauzilu te ga otkupila pa odmah preprodala u Benficu.

Boavista ga je službeno otkupila čim se otvorio ljetni prijelazni rok 1. srpnja, kada joj je na snazi bila nametnuta zabrana registriranja novih igrača. Zbog toga je Musa ostao izvan popisa registriranih igrača u Portugalu.

Boavista nije mogla poslati njegov međunarodni certfikat Benfici koja je još 20. svibnja bila potvrdila njegov dolazak u svoje redove.

Benfica je potpisala ugovor s Musom na pet sezona, do 30.lipnja 2027. godine, pa tražila direktno od Fife dozvolu za njegovim registriranjem. Zadnjih tjedana je čekala rasplet situacije, no ona je riješena tek u petak nakon što je Boavista apsolvirala svoj problem.

Boavista je prošlu sezonu završila na 12. mjestu među 18 klubova, a Benfica na trećem. U lipnju je hrvatski izbornik Zlatko Dalić namjeravao pozvati Musu za utakmice Hrvatske u Ligi nacija, no 190 centimetara visoki centarfor se bio zarazio koronavirom pa je otpao s popisa.

Musa je zatim početkom srpnja ozlijedio prst noge no ubrzo se oporavio.

Benfica je u petak u pripremnoj utakmici pobijedila 4:2 novog španjolskog prvoligaša Gironu, a Musa je ušao u 78. minuti tog susreta odigranog u Švicarskoj.

Petar Musa je karijeru počeo u podmlatku Hrvatskog Dragovoljca i Zagreba, a prošao je i kroz Inter Zaprešić, češke Viktoriju Žižkov i Slovan Liberec te njemački Union Berlin. Za hrvatsku U-21 reprezentaciju upisao je 11 nastupa i 4 gola.

Benfica prvenstvo otvara 5. kolovoza kada na svom Luzu dočekuju Aroucu.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!