Monza do povijesne pobjede! Pao Juventus

Nogomet 18. ruj 202217:30 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria via Guliver Images

Nogometaši Monze priredili su veliko iznenađenje pobijedivši u susretu sedmog kola talijanskog prvenstva Juventus s 1:0 ostvarivši tako prvu pobjedu u Serie A u povijesti kluba.

Monza, klub bivšeg talijanskog premijera Silvija Berlusconia, u svoju premijernu sezonu u Serie A ušao je s jednim osvojenim bodom u prvih šest kola.

Niti Juve nije najbolje otvorio sezonu, Max Allegri je dobio samo dvije od osam natjecateljskih utakmica ove sezone. Međutim, torinska Stara dama je bila veliki favorit. No Juve se mučio stvoriti bilo kakve šanse, a frustracije gostiju su dodatno porasle kada je Angel Di Marija u 42. minuti dobio izravan crveni karton zbog njegovog očitog udarca laktom u prsa Armanda Izza. Bio je to prvi crveni karton bivšeg igrača PSG-a u ligi od travnja 2017. protiv Nice. Monza je do pobjede došla u 74. minuti golom Christiana Gytkjaera.

Lazio je rutinski odradio gostovanje kod Cremonesa pobijedivši s 4:0. Gosti su posao obavili u prvom dijelu postigavši tri gola, a u nastavku su samo potvrdili pobjedu. Za Lazio su zabili Ciro Immobile (7, 21-11m), Sergej Milinković-Savić (45+2), te Pedro (79). Hrvatski nogometaš Toma Bašić je za goste iz Rima igrao od 78. minute.

Fiorentina je s 2:0 pobijedila Veronu, a strijelci su bili Ikone (13) i Nicolas Gonzalez (90). Dodajmo kako je Christian Biraghi u 26. minuti promašio jedanaesterac za pobjednički sastav.