Lokosi srušili Rijeku za 3. mjesto u HNL-u

Hrvatska 7. kol 202222:51 > 22:53 0 komentara
GEPA pictures/ Philipp Brem

U jedinom nedjeljnom dvoboju 4. kla HNL-a Lokomotiva je kao domaćin na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladala Rijeku sa 3:1 (2:1).

Lokomotiva je povela sa 2:0 golovima Silvija Goričana (14) i Enisa Cokaja (19), na 2:1 smanjio je Bernard Karrica (34), da bi konačni rezultat postavio Jakov Anton Vasilj (79).

Prvo poluvrijeme pružilo je vrlo otvorenu igru s obje strane uz pregršt prilika i tri pogotka. Rijeka je u 13. minuti imala veliku priliku za vodstvo, ai pokušaj Vučkića zaustavila je vratnica, a niti minutu potom Lokomotiva je povela. Kulenović je osvojio jedan zračni duel i poslao loptu u for za Goričana koji se sjurio u kazneni prostor i zatim iz blizine snažnim udarcem “probio” Labrovića.

Niti pet minuta potom bilo je 2-0. Asistent je opet bio Kulenović koji se iskrao na desno krilo i zatim idealno poslužio natrčalog Cokaja koji je sa 18 metara pogodio neobranjivo za vratara Rijeke.

Gosti su se vratili u igru izvanredno izvedenim slobodnim udarcem Karrice koji je sa 25 metara prebacio živi zid i pogodio pod samu gredu nemoćnog Santinija.

Mogla je Lokomotiva ipak na odmor s dva gola prednosti, opet je Kulenović bio u ulozi asistenta, on je u 39. minuti lucidno petom proigrao Cokaja, ali ovoga je puta veznjak domaćih pogodio vratnicu.

Drugo je poluvrijeme donijelo manje uzbuđenja, a gol koji joj je osigurao tri boda Lokomotiva je psotigla nakon pogreške gostiju. Jurišić je netočno dodao loptu duboko na svojoj polovici, nje se domogao Stojković i zatim povratnom loptom pronašao Vasilja koji je smireno postigao svoj prvi prvoligaški gol u karijeri.

Treća Lokomotiva sada ima šest bodova, kao i drugi Hajduk koji je odigrao dvije utakmice manje, dok je na vrhu Dinamo sa 10 bodova. Rijeka je, pak,na diobi šestog mjesta s Osijekom s četiri boda, koliko ima i osmi Varaždin.