Jurić slavio, u Napulju sedam golova, u Bergamu pet

Nogomet 3. tra 202117:36 > 17:38
Ivan Jurić
Marco Rosi - SS Lazio/Getty Images

Nogometaši Atalante 3:2 domaćom pobjedom protiv Udinesea u susretu 29. kola talijanskog prvenstva preuzeli su trenutačno treće mjesto na ljestvici s dva boda manje od drugog Milana, a dva više uz utakmicu više od četvrtog Napolija.

Atalanta je do nove pobjede stigla na “kolumbijski pogon”, dva pogotka postigao je Muriel (19, 43), a jednoga Zapata (61), dok su strijelci za goste bili Pereyra (45) i Stryger Larsen (71).

Mario Pašalić ušao je u igru za Atalantu u 78. minuti, dok je Boško Šutalo ostao na klupi momčadi iz Bergama koja sada ima 58 bodova, dok je Udinese 12. sa 33 boda.

Napoli je do 4:3 pobjede protiv posljednjeg Crotonea stigao mnogo teže od očekivanog. Domaći su rano stigli do prednosti od 2-0 golovima Insignea (19) i Osimhena (22), no Simy (25) je vrlo brzo vratio neizvjesnost. Da se na odmor ipak ode s dva gola prednosti za Napoli pobrinuo se Mertens lijepim golom iz slobodnog udarca (34), no u nastavku su Simy (48) svojim drugim golom i Messias (59) uspjeli poravnati na 3-3, no Di Lorenzo (72) je spriječio iznenađenje preciznim prizemnim udarcem u suprotni kut.

Lazio je od 2:1 domaće pobjede protiv Spezije stigao iz kontroverznog kaznenog udarca u samoj završnici. Prvo je Lazzari (56) doveo Lazio u vodstvo da bi Verde (73) poravnao, a odlučujući trenutak dogodio se u 88. minuti kada je lopta pala na ruku Marchizzi, kojijoj je bio leđima okrenut, no sudac Giua je nakon pregleda snimke procijenio kako se radi o kažnjivom igranju rukom, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Caicedo (89-11m).

Šesti Lazio sada ima 52 boda, dok je Spezia, za koju je Martin Erlić odigrao čitav susret, 16. sa 29 bodova.

Roma je ispustila važne bodove u borbi za Ligu prvaka odigravši 2:2 na gostovanju kod Sassuola. Rimljani su dva puta vodili preko Pellegrinija (26-11m) i Peresa (69), no domaći su se spasili poraza golovima Traorea (57) i Raspadorija (85).

Sedma Roma ima 51 bod, dok je Sassuolo deveti sa 40.

Milan Badelj igrao je čitav susret, dok je Marko Pjaca ušao u igru u 70. minuti u 1:1 domaćem remiju Genoe s Fiorentinom. Domaći su poveli golom Destra (13), a poravnao je Vlahović (23). Genoa je 13. sa 32 boda, dva više od 14. Fiorentine.

Verona, koju vodi Ivan Jurić, uspjela je kao gost nadigrati Cagliari s 2:0 golovima Baraka (54) i Lasagne (90+9) te je sada osma sa 41 bodom, dok je Cagliari ostao u zoni ispadanja, 18. sa 22 boda.