Gerrard se vraća na Anfield: ‘Svi znaju zašto dolazim’

Nogomet 10. pro 202114:48 > 14:51 0 komentara
Action Images via Reuters/John Sibley via Guliver

Nakon šest godina Steven Gerrard vraća se na Anfield. Ali u suprotnom taboru, kao menadžer Aston Ville koja dolazi na noge Liverpoolu. Utakmica je to koju navijači Redsa s nestrpljenjem čekaju.

Otkako je Steven Gerrard preuzeo Aston Villu, a bilo je to prije točno mjesec dana, navijači Liverpoola na kalendaru su odmah zaokružili datum 11. prosinca.

Jer tog dana, dakle sada u subotu, Gerrard stiže na Anfield. Vraća se na stadion kluba u kojem je proveo 17 godina seniorske karijere i odigrao 710 utakmica, mnoge od njih s kapetanskom vrpcom oko ruke.

„Poštujem i razumijem svu strku oko ove utakmice, ali moj je fokus samo na tome kako pripremiti momčad i izvući pozitivan rezultat“, maksimalno profesionalno govorio je Stevie G u najavi susreta.

Može on pričati što hoće, ali nema sumnje kako će mu srce zaigrati kad prije početka utakmice s tribina Anfielda krene pjesma ‘You’ll never walk alone‘. Jedno je pričati o kontroli emocija, a nešto sasvim drugo to napraviti u zbilji. Pogotovo kad mu se počnu vraćati slike svih tih godina koje je proveo u Liverpoolu, neće mu biti jednostavno odbiti taj nalet nostalgije, sentimentalnosti, ne prepustiti se pjesmi… To će biti jedno posve novo iskustvo za njega.

„Vraćam se u klub gdje sam proveo silne godine i to mi izvlači osmijeh na lice“, ipak se malo otvorio na tu temu Gerrard i nastavio:

„Imam dobar odnos s puno ljudi iz kluba, bilo mi je sjajno tamo i domaći sam dečko, ali isto tako ovo mi je šansa da odem onamo, natječem se protiv jake momčadi, odličnog trenera i probam pobijediti. Razmišljam samo o tome. Svi oni koji me dobro poznaju znat će zašto dolazim na Anfield.“

Neće Gerrardu samo okršaj s Liverpoolom biti emotivan, već i s Jürgenom Kloppom, čovjekom koji mu je omogućio prvi trenerski angažman u karijeri.

Nakon što je 2015. godine Gerrard napustio Liverpool, odradio je sezonu u LA Galaxyju, a Klopp je kasnije te iste godine postao menadžer Redsa. Gerrard se 2017. vratio na Anfield kao trener u akademiji, preuzeo je momčad U18 na inicijativu Kloppa.

„Kad sam mu vidio uzbuđenje u očima, rado sam mu dao šansu“, rekao je tada njemački stručnjak.

Osvrćući se na to razdoblje, nekadašnji kapetan Liverpoola istaknuo je zahvalnost Kloppu.

„Dao mi je sjajan savjet. Rekao mi je da ne ulazim u tu priču kao Steven Gerrard, s teretom mog imena na leđima, već da krenem od nule. Govorio bi mi da se ne libim isprobavati nove stvari, griješiti, eksperimentirati…“

I evo sada Kloppa i Gerrarda jedan protiv drugog. Gerrard se u Liverpoolovoj akademiji zadržao sezonu, potom je prihvatio ponudu Rangersa s kojim je ove godine postao prvak Škotske i prekinuo devetogodišnju dominaciju Celtica, da bi prije mjesec dana postao trener Aston Ville.

Neki će reći kako se Gerrard svakim novim angažmanom približava klupi Liverpoola. Sve je bliži čak i geografski. Prvo Škotska i Glasgow, pa onda Engleska i Birmingham, uskoro i Liverpool?

„O, da. Samo je pitanje, kada je pravo vrijeme za to? Vidjeli smo to s Frankom Lampardom u Chelseaju. Ali dogodit će se to jednog dana“, rekao je Klopp u najavi ovog okršaja i dodao:

„Stevie nema pojma kako će se osjećati kad izađe na travnjak. Imao sam slične situacije kad sam se vraćao u Mainz ili s Liverpoolom u Dortmund. Čudan je osjećaj, ali znat će se Stevie nositi s time. U klubu ima 99,9 posto prijatelja, a onih 0,1 posto nikad ga nisu upoznali jer su stigli nakon njega. Neka mu navijači pruže pravi prijem, ali nadam se da Gerrard neće imati razloga za slavlje.“

Kao igrač Steven Gerrard nikad nije morao igrati protiv Liverpoola. Sada će kao menadžer morati. Barem u subotu, barem na dva sata, bit će na suprotnoj, ‘pogrešnoj’ strani, a utakmicu možete pratiti od 16 sati na SK1.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!