Nogometaši Engleske klečat će pred početak svake svoje utakmice na Europskom prvenstvu, a u tamošnjem Savezu pripremaju planove kako spriječiti zvižduke navijača igračima zbog ovog poteza.
U Engleskom nogometnom savezu pokušavaju pronaći načine da spriječe zvižduke igračima koji će klečati pred početak utakmice, uključujući tu i snimanje filma kojim bi navijačima bilo objašnjeno zašto igrači rade to što rade.
Utakmice na Europskom prvenstvu bit će prvi koje će reprezentacija Engleske igrati pred navijačima otkad su prošlog ljeta igrači u svim natjecanjima u Engleskoj počeli prakticirati klečanje pred utakmicu u znak borbe protiv rasizma.
U dva navrata su ligaške utakmice igrani pred navijačima ove sezone, a igrači brojnih klubova počašćeni su zvižducima zbog klečanja. Nekoliko ekipa iz Championshipa odustalo je od ovog načina borbe protiv rasizma, a u Premier ligi je jedini koji je prestao sa ovom gestom Wilfried Zaha.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC