Erceg ostavio Osijeku nadu u naslov prvaka!

Hrvatska 21. tra 202122:26 > 22:28
David Klein/Sportimage(Credit Image: © David Klein/CSM via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

Osijek i Dinamo su u derbi 30. kola HNL-a u Gradskom vrtu remizirali 1:1.

To znači da šest kola prije kraja ostaje isto odstojanje, a to je plus dva za Dinamo koji ima i utakmicu manje.

Za Dinamo nije moglo bolje početi jer poveli su već nakon pet minuta igre kada se Majer najbolje snašao u šesnaestercu Osijeka i pogodio za 1:0.

U 14. minuti Majer je pao u šesnaestercu nakon dvoboja sa Škorićem, a sudac Zebec pokazao je na bijelu točku. Ipak, nakon intervencije VAR-a odluku je promijenio.

Osijek je sjajnu priliku imao u 34. minuti kada je Kleinheisler išao sam na Livakovića, koji mu brani, a na odbijenu loptu Bočkaj loše reagira.

Dinamo je u 48. minuti mogao do 2:0, ali udarac Ivanušeca glavom brani Ivušić. Osijek uzvraća pet minuta kasnije preko Miereza kojem sjajno brani Livaković.

Domaćin je do izjednačenja stigao u 64. minuti kada Erceg glavom posprema ubačaj Kleinheislera.

Do kraja je bilo prilika na obje strane, ali rezultat se nije mijenjao.

Dinamo tako ostaje na vrhu sa 68 bodova, dva više od Osijeka, koji ima i utakmicu više.