Dinamo Papi Franji poklonio dres

Nogomet 23. stu 202115:34 > 15:34 0 komentara
Vatican Media/GNK Dinamo

Svjetska organizacija Roma čije je sjedište u Hrvatskoj gostovala je u Vatikanu gdje su organizirali prijateljsku utakmicu protiv momčadi Fratelli tutti pape Franje. Domaćin utakmice je bio Lazio.

Dinamo je bio glavni pokrovitelj puta hrvatske delegacije i Svjetske organizacije Roma na audijenciju kod Pape Franje u Vatikan gdje je u ime hrvatskog prvaka osobno prisustvovao predsjednik kluba Mirko Barišić.

Uoči utakmice Sveti Otac primio je na audijenciju obje momčadi i članove delegacija iz Hrvatske i Italije. Tom prigodom predsjednik Barišić predao je Svetom Ocu i prigodne poklone za uspomenu.

“Dragi prijatelji Romi, znam da u Hrvatskoj pokrećete mnoge sportske inicijative uključivanja kako biste pomogli međusobnom poznavanju i prijateljstvu. To je znak nade zato što se veliki dječji snovi ne mogu ograničiti našim barijerama. Sva djeca imaju pravo zajedno odrastati, bez prepreka i bez diskriminacije. A sport je mjesto susreta i jednakosti te može graditi zajednice mostovima prijateljstva”, rekao je Papa Franjo.

Vatican Media/GNK Dinamo

“Ovo je bilo jedno iznimno ugodno i lijepo putovanje. Za mene kao kršćanina i katolika ovaj trenutak susreta s papom znači jako puno, a znači puno i za Dinamo. Ugodno sam bio iznenađen što je ljudima oko Svetog Oca ime Dinamo dobro poznato iz sportskog svijeta. Papa Franjo je vrlo jednostavan čovjek, jako je pažljiv, brine i zagovara da ‘mali’ ljudi ne budu isključeni iz društva, a posebno brine o manjinama kao što je romska. On je posebno osjetljiv na tu temu, zagovara da se svim ljudima omogući ravnopravnost i da im se pokaže da mogu ravnopravno sudjelovati u društvu. Bio je oduševljen ulogom Dinama kao vrhunskog nogometnog kluba koji je podržao kao pokrovitelj aktivno ovaj susret i koji je pokazao da osim sportskih rezultata vodi računa o tome da poštuje i uvažava sve ono što čovjeka čini čovjekom. Dinamo ne drži samo do rezultata nego i do općih društvenih vrijednosti. Tu nam je odao veliko priznanje”, rekao je Mirko Barišić.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!