Crni niz Riječana nastavio se i protiv Slaven Belupa

Hrvatska 12. ožu 202120:31 0 komentara
Foto HNK Rijeka

U prvom susretu 25. kola Prve HNL Rijeka i Slaven Belupo su na Rujevici odigrali 1-1 čime je Rijeka produžili crni niz bez ligaške pobjede.

Rijeka niti protiv Slaven Belupa nije uspjela prekinuti dvije crne serije. Već šest kola je bez pobjede u prvenstvu, dok na Rujevici nije pobijedila već osam utakmica u Prvoj HNL.

Posljednju pobjedu u prvenstvu Rijeka je ostvarila 6. veljače na gostovanju kod Lokomotive (3-2), a nakon toga spojila tri poraza i tri remija.

Na Rujevici je bez pobjede od 8. studenog i trijumfa protiv Lokomotive sa 1-0. Nakon toga Rijeka na svom travnjaku nije slavila u osam susreta upisavši tri poraza i pet remija.

U susretu koji je igran po nemogućim kišnim uvjetima domaćin je poveo u 52. minuti golom Franka Andrijaševića. Ubacio je Robert Murić, a Andrijašević je bio najviši u skoku i glavom je zabio za vodstvo. Bio je to prvi pogodak Rijeke u HNL-u nakon 495 minuta.

Gosti su sasvim zasluženo izjednačili u 75. minuti golom Damiena van Bruggena. Lulić je uputio odličnu povratnu loptu, a Slavenov stoper s ruba kaznenog prostora zabio za 1-1.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 54 boda, dva više od Osijeka, a “Modri” imaju i utakmicu manje. Gorica je treća sa 47 bodova, a Rijeka je sada četvrta sa 33 boda. Hajduk je peti sa 32 boda.

Belupo drži sedmu poziciju sa 23 boda, tri boda više od Istre i Lokomotive.