Početak trade sezone: Netsi spremni za Kyrieja

NBA 7. lip 20196:50 > 6:54
Abbie Parr / Stringer

Brooklyn Netsi odradili su ključan trade s Atlantom koji ih je pozicionirao kao izvrsnu destinaciju za najvažnije slobodne igrače ovog ljeta.

Dok su oči NBA lige usmjerene na finalni obračun sezone između Golden State Warriorsa i Toronto Raptorsa, mnoge ekipe pokušavaju se što kvalitetnije pripremiti za predstojeći prijelazni rok koji će započeti za tri tjedna.

Brojni klubovi imat će velik novac na raspolaganju kojim će pokušati namamiti najbolje igrače u svoje redove, a jedna momčad koja se predstavlja visokim ambicijama su Brooklyn Netsi. Posljednjih dana američki košarkaški mediji raspisali su se o interesu Kyrieja Irvinga prema klubu iz New Yorka, to je potkrijepila i jedna fotografija koja navodno dokazuje kako je dosadašnji član Boston Celticsa kupio luksuzan stan u Velikoj Jabuci.

Netsi su sa svoje strane napravili izuzetno bitan trade u kojem su oslobodili dovoljno novca kako bi ovog ljeta potpisali dva igrača na max ugovore. Allen Crabbe i njegov 18 milijuna dolara vrijedan ugovor će preseliti u Atlantu za Taureana Princea, a zamjenom su obuhvaćeni i budući pickovi. Trade će biti formalno realiziran tek šestog srpnja kada NBA liga postavi financijske temelje za prijelazni rok. No, do tada klubovi imaju dozvolu dogovarati razmjene, dok će pregovore sa slobodnim igračima moći započeti 30. lipnja.

Brooklyn je ovim tradeom oslobodio čak 46 milijuna dolara prostora pod salary capom koji mogu iskoristiti na produženje ugovora s D’Angelom Russellom te dovođenje Kyrija Irvinga koji predstavlja njihovu veliku ambiciju. Netsi žele dovesti i Kevina Duranta.

S druge strane, ova razmjena odgovara i Hawksima koji sada imaju čak tri picka unutar prvih 20 na predstojećem draftu koji će se održati za desetak dana. Atlanta će birati osma, deseta i sedamnaesta.