'Potrčko' je spreman – LeBron je odabrao trenera

NBA 4. svi 201918:57 > 19:00
Ethan Miller / Staff

Tyronn Lue, po svemu sudeći, bit će novi trener Los Angeles Lakersa.

Nakon odlaska Magica Johnsona s funkcije predsjednika Los Angeles Lakersa, prvi operativac postao je Rob Pelinka, a on je u kombinaciji sa šeficom Jeanie Buss razgovarao s potencijalnim kandidatima za trenersku poziciju nakon što je Luke Walton dobio ‘pedalu’.

Zapravo, bilo je riječ o trojici kandidata, prvi je na sastanak pozvan Tyronn Lue, zatim Monty Williams te u konačnici Jason Kidd. No, potonji zapravo i nije bio ozbiljan kandidat, dok je Williams, koji je trenutno asistent u Sixersima, prihvatio ponudu Phoenix Sunsa. Mnogi NBA analitičari koje možete pronaći na američkim tv stanicama, a koji dolaze iz igračkih krugova progovorili su o kaotičnom stanju u Sunsima te kako bi samo “luđak” mogao prihvatiti poziciju u klubu koji je promijenio vojsku trenera posljednjih pet godina.

No, Williamsu nije trebalo dugo kako bi prihvatio poziv u Arizonu, a činjenica kako nije želio čekati službenu ponudu Lakersa dovoljno govori kako je tamo već odlučeno tko će biti novi čovjek na klupi. Tyronn Lue. Dojučerašnji trener Cleveland Cavsa ili kako će ga mnogi posrpdno osloviti ‘LeBronov potrčko’ bio je jedini istinski kandidat.

LeBron James u jednom trenutku loše sezone Lakersa sam je rekao, doduše ne službeno već je uhvaćen u blizini mikrofona prilikom jednog timeouta koji je držao Luke Walton: “Što vam je, mene nitko neće trenirati!

Tyronn Lue je postao trenerom Cavsa nakon što je besramno protjeran David Blatt kojeg također James nije volio, slično kao i s Waltonom. Blatt je renomirani svjetski trener koji ne dopušta igraču da vodi glavnu riječ, a to se LeBronu nije svidjelo. Luke Walton je u više navrata, u pokušajima da postavi igru jednostavno nadglasan od strane Jamesa koji je stvari na parketu odrađivao na svoj način.

Stoga, LeBron i Lakersi trebali su čovjeka koji nema ego, čovjeka koji će slušati što mu se govori i koji će biti ‘dobar vojnik’ kluba.

Dobrodošao Tyronn Lue.