Netsi su bili baš pravi suparnik prvacima u drugoj!

NBA 19. kol 202022:16 > 22:20
Kevin C. Cox, Getty Images Sport

Košarkaši Toronta pobijedili su Brooklyn i u drugoj utakmici prve runde doigravanja rezultatom 104:99 i nalaze se na pola puta do plasmana u polufinale play-offa na Istoku...

Aktualni prvaci utakmicu u ‘balonu’ u Orlandu prelomili su u posljednjoj dionici koju su dobili sa 30:19.

Netsi su mnogo bolje počeli utakmicu i sredinom prve četvrtine imali su 14 poena prednosti – 26:12. Ekipa iz Kanade brzo je uspostavila ravnotežu, a do odlaska na odmor samo je jednom povela – 48:47.

Netsi su drugo poluvrijeme otvorili serijom 10:0 za 63:53, prednost je održavali do uvodnih minuta zadnje četvrtine, ali drugoplasirasni sastav ligaškog dijela u najbitnijim trenucima bio znatno bolji i košem Normana Powella nešto manje od dvije i pol minute Raptorsi su došli do plus 8 – 101:93.

Netsi se nisu predavali i tricom Luwawu-Cabarota u posljednjoj minuti smanjili su na 102:99, ali je Powell pet sekudni prije kraja zakucavanjem iz kontre uklonio i posljednju dilemu.

Powell i VanVleet (10 as.) bili su najefikasniji kod Raptorsa sa po 24 poena, kod Nets prednjačio je Temple (21).