Zvezda slomila Zadar za prvo mjesto u ABA ligi

Košarkaši Crvene zvezde pobjedili su Zadar u Železniku sa 82:69 u posljednjoj utakmici 11. kola regionalne ABA lige. Tim Dejana Radonjića se ovim trijumfom osamostalio na čelu sa skorom 9-2.

Partizan i Cedevita su iza sa pobjedom manje. Crveno-bijeli su igrali utakmicu u Železniku zbog zauzetosti Pionira (Svjetsko prvenstvo u rukometu), a do pobjede je došla uz dosta poteškoća u trećoj četvrtini. Imali su crveno-bijeli u drugoj dionici 16 poena viška, ali uslijedio je veliki pad pa je Zadar početkom drugog poluvremena nakon preokreta došao do prednosti. Ipak, u samom finišu Zvezda je podigla agresivnost u obrani, napravila je ponovo dvoznamenkastu razliku i privela je utakmicu kraju bez većih uzbuđenja. Boban Marjanović bio je najbolji sa 15 poena, 10 skokova i indeksom 29. Jenkins je ubacio 10, a kapeten Marko Simonović 11 poena. U gostujućem sastavu Šutalo je ubacio 20, a Lawrence i Đugum po 10 poena.