Blatt više nije trener Olympiacosa

Getty images/Christian Petersen

David Blatt više nije trener Olympiacosa, potvrđeno je u grčkom klubu.

Blatt i Olympiacos su dogovorili sporazumni raskid suradnje, poslije samo jedne euroligaške utakmice.

Grčki crveno-bijeli poraženi su od ASVEL-a 82:63, a razlog raskida suradnje je najvjerojatnije zdravstveno stanje američkog stručnjaka, s obzirom na to da je Blatt sredinom kolovoza objavio da boluje od multiple skleroze. Ipak, ni u službenom priopćenju kluba se ne precizira točno što je razlog ove odluke.

Olympiacos se na svom tviter profilu zahvalio treneru na svemu što je učinio za klub.

– Blatt je bio doslijedan klubu, bio je hrabar i bio je tu za Olympiacos kada je to bilo najpotrebnije. Podržavao nas je u svim važnim odlukama koje smo donijeli – navodi se u priopćenju čelnika Olympiacosa.

Ni Blatt nije imao konkretnije objašnjenje za svoj odlazak, ali se lijepim riječima oprostio od kluba.

– Poslije dugih i teških pregovora između vlasnika i mene, odlučili smo se rastati jer je tako bolje za obje strane. Vrijeme koje sam proveo u Grčkoj i Olympiakosu mi je veoma drago, na više načina mi je značilo. Zahvalan sam zbog ljudi koje sam ovdje upoznao, to je moja obitelj. Nemam ništa drugo osim poštovanja prema tom klubu, upravi, igračima i osoblju, s kojima sam uživao radeći. Želim im sve najbolje – rekao je Blatt.