Derbi drugog kola košarkaškog prvestva Hrvatske donio je pravi spektakl između Zadra i Cibone
U derbiju 2. kola prvenstva Hrvatske za košarkaše Zadar je kao domaćin svladao Cibonu sa 73-70 (10-19, 20-18, 19-20, 24-13).
Martin Junaković sa 15 i Domagoj Vuković sa 14 koševa predvodili su Zadar, dok su Roko Prkačin i Mateo Drežnjak ubacili po 12 poena za Cibonu.
U prvom ovosezonskom dvoboju dva najbolja hrvatska kluba Zadar je do pobjede stigao preokretom u četvrtoj četvrtini. Cibona je vodila od početka pa sve do 4:40 minuta prije kraja kada je Worku polaganjem doveo Zadar u vodstvo od 63-62. Domaći su iskoristili period od gotovo pet minuta u kojemu Cibona nije postigla niti jedan poen za seriju 12-0 kojom su zaostatak 59-62 pretvorili u prednost od 71-62 dvije i pol minute prije kraja.
Cibona je u prvom poluvremenu djelovala mnogo bolje, početkom druge četvrtine imala i najveću prednost od 14 razlike (24-10), no Zadar je do kraja prvog poluvremena ponajviše zahvaljujući Junakoviću uspio prepoloviti zaostatak. Cibona je uspijevala održavati prednost sve dok ju je služio šut s distance, ali kada je momčad dostigao umor u četvrtoj četvrtini uslijedilo je dugo razdoblje bez postignutog poena.
Drežnjak je polaganjem smanjio na 73-70 šest sekundi prije kraja, no u preostalom vremenu igrači Cibone nisu niti pokušali napraviti prekršaj kako bi nakon eventualna dva promašaja igrača Zadra s linije slobodnih bacanja imali šansu tricom odvesti utakmicu u produžetak.
Zadar nakon dva nastupa ima dvije pobjede, dok je Ciboni ovo bila prva utakmica u sezoni jer je gotovo čitava momčad tijekom ljeta bila zaražena koronavirusom.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC