Košarkaši Cibone pobijedili su Mega Leks rezultatom 95:93, u posljednoj utakmici 12. kola ABA lige.

Susret je odlučen u neizvesnoj završnici – devet sekundi prije kraja presudila je izgubljena lopta Mušidija prvi vodstvu Cibone 93:90. Gosti su sjajno započeli utakmicu, sredinom prve četvrtine imala su 13 koševa viška – 19:6.
Ipak, Mega je olako dopustila domaćinu da se vrati, pa je već na kraju prve četvrtine bilo samo 23:24 za goste.
Cibona je u trećoj dionici preuzela vodstvo koje je početkom poslednje iznosilo +14, ali sada se Mega vratila i napravila posljednju minutu vrlo neizvjesnom.
Melvin Cleveland je predvodio pobjednika sa 20 koševa i 4 skoka, a 16 poena dodao je Novačić. Kostja Mušidi ubacio je 26 uz 3 skoka u sastavu Mege, a Vlatko Čančar je dodao 23 uz 5 skokova.
To je osmi poraz srpske ekipe koja je pretposljednja na ljestvici, dok je Cibona ostvarila petu pobedu i sada je osma u poretku ABA lige.
Bundesliga
Premier League
La Liga
Champions League
Europa League
Conference League
Eurobasket 2025
Euroleague
NBA
ABA League
Eurocup
ACB League
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
US Open
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC