ABA: Cibona pobjedom protiv Olimpije osigurala opstanak!

ABA League 20. tra 202123:06 0 komentara
KK Cibona

Košarkaši Cibone pobijedili su favoriziranu Cedevitu Olimpiju s 93-83 (24-19, 17-24, 19-17, 33-23) u zaostaloj utakmici 23. kola i na taj način osigurali opstanak u ABA ligi, dok je ljubljanska momčad ostala bez plasmana u doigravanje.

U izjednačenoj utakmici odigranoj u Košarkaškom centru “Dražen Petrović” Cibona je većim dijelom bila u prednosti, a momčadi su u posljednjih pet minuta ušle gotovo izjednačene, sa samo jednim košem prednosti za “vukove” (73-72).

Prijelomnim su se pokazali polaganje Roka Prkačina za +5 (84-79) na 1:12 minuta do kraja dvoboja te trica Ivana Novačića koja je uslijedila nakon promašaja Murića na suprotnoj strani, kojom je Cibona povela sa 87-79, kad je ostalo 49 sekundi do isteka 40 minuta.

Cibonini košarkaši su imali savršenih 22/22 s crte za slobodna bacanja, nadskakala je Ljubljančane (30-26), imala je više asistencija (25-19), bolji postotak šuta (53,4 %) i u svemu nadigrala suparnika.

Darko Planinić je s 24 koša bio najbolji strijelac Cibone. Ivan Novačić je ubacio 20 poena, a Krešimir Radovčić je uz 14 koševa imao i osam asistencija. Toni Nakić je postigao 13 poena.

Kod Cedevite Olimpije najbolji je Kendrick Perry s 23 koša i šest asistencija.

Cibona je s učinkom 9-16 uoči posljednjeg kola osigurala opstanak u ABA ligi. Cedevita Olimpija je trećim uzastopnim porazom ostala bez izgleda za plasman među četiri najbolje momčadi koje će sudjelovati u doigravanju. To će biti Crvena zvezda, Budućnost, Igokea i Mornar iz Bara.

Splitu će se za opstanak boriti u zadnjem kolu. Za to mu je potrebna pobjeda na gostovanju u Beogradu kod Partizana, ali i poraz Krke na gostovanju kod FMP-a. Dožive li obje momčadi poraz Krka će biti bolja, jer je u obje utakmice bila bolja od Splićana.

Momčad koja na kraju bude na 13. mjestu razigravat će za ostanak u ABA ligi.