Preokret Francuske protiv Litvanaca u Kolnu

Eurobasket 2022 3. ruj 202219:57 > 19:58 0 komentara
xVitaliixKliuievx via Guliver

U susretu 2. kola skupine B EuroBasketa košarkaša Francuska je u Koelnu svladala Litvu sa 77:73 (23:25, 17:16, 10:15, 27:17).

Bio je to dvoboj dvije snažne reprezentacije koje su u natjecanje ušle s porazima, Francuska od domaćina Njemačke, a Litva od branitelja naslova Slovenije.

Litva je uoči posljednjih 10 minuta imala prednost 56:50, pet i pol minuta prije kraja i dalje bila u vodstvu od 64:62, no uslijedila je, pokazat će se, ključna 9:0 serija Francuske kojom je stigla do prednosti 71:64 dvije minute prije isteka vremena. Litva se primaknula na 75:72 3.7 te je kod tog rezultata Brazdeikis imao dva slobodna bacanja.

Prvo je pogodio, a drugo namjerno promašio kako bi njegovi suigrači pokušali doći do lopte i šuta za izjednačenje ili pobjedu, no loptu je pokupio Gobert koji je zatim s dva pogođena slobodna bacanja postavio konačni rezultat.

Evan Fournier je predvodio Francusku sa 27 koševa, dok je Jonas Valančiunas ubacio 15 za Litvu.