Quartararo upisao drugu pobjedu u Španjolskoj

Moto GP 26. srp 202017:17 > 17:21
(Photo by Mirco Lazzari gp/Getty Images)

Francuski motociklist pokorio je Španjolsku, nakon Jereza uzeo je i VN Andaluzije

Francuski motociklist Fabio Quartararo (Yamaha) pobijedio je i na Velikoj nagradi Andaluzije, drugoj utrci SP-a u najjačoj klasi motoGP, koja se vozila u španjolskom Jerezu.

Francuz je vodio od starta do cilja, na stazi Jerez slavio i prije tjedan dana, a to mu je bila prva pobjeda uopće u ovoj klasi.

Na drugom mjestu je završio kao i prije tjedan dana Španjolac Maverick Vinales, dok je treći bio talijanska legenda Valentino Rossi, kojemu je ovo prvo postolje nakon Austina 2019.

Na današnjoj utrci nije nastupio svjetski prvak Marc Marquez, koji je prije tjedan dana teško pao i nije se uspio posve oporaviti. No, njegov mlađi brat i debitant u ovoj klasi Alex Marquez završio je kao osmi.

Quartararo vodi s maksimalnih 50 bodova ispred Vinalesa koji ima 40, a sljedeća utrka za dva tjedna vozi se za VN Češke u Brnu.