Federer uvjerljivo započeo obranu naslova

Wimbledon 2. srp 201815:28 > 15:31
Clive Brunskill, Getty Images

Švicarski tenisač Roger Federer savladao je u prvom kolu Wimbeldona Srbina Dušana Lajovića rezultatom 3:0 u setovima.

Drugi tenisač svijeta i osmerostruki prvak na terenima All England Cluba nadigrao je Lajovića na Centralnom terenu rezultatom 6:1, 6:3, 6:4, poslije jednog sata i 21 minutu borbe.

Lajović, koji je 58. igrač na ATP listi, nije uspio pružiti veći otpor Federeru, čak i manji od onoga u drugom kolu Wimbledona prošle godine, kada je Švicarac slavio sa 7:6, 6:3, 6:2.

Federer je brzo ušao u odličan ritam protiv Lajovića, a prvi break je napravio već za vodstvo od 2:1. Duci do kraja prvog seta nije uspio ugroziti Rogerovu igru, a ista slika je viđena i u drugom setu, kada je Švicarac poveo sa 3:0, a potom bez problema osvojio još jedan set.

Lajović je možda i najveći otpor pružio u trećem setu, kada je osvojio četiri gema, ali kada je već bilo kasno. Federer je meč završio sa osam asova (Lajović bez asova) i 35 winnera (14), pa je prošao u drugo kolo gdje će igrati protiv pobjednika meča Lacko – Bonzi.