Englezi na rubu ludila: Kako zabiti gol tim Hrvatima?!

Reprezentacija 18. stu 201815:16 > 15:18
Mike Hewitt, Getty Images Sport

Početak utakmice na Wembleyu potpuno je pripao Gordom Albionu, redale su se prilika jedna za drugom, ali lopta nije ušla u gol....

I to više nije nešto neobično, prisjetite se samo što su sve Englezi promašivali na početku drugog poluvremena utakmice na Rujevici! U prvih 16 minuta današnje utakmice nastavilo se na taj način, promašivale su se situacije 1 na 1 s Kalinićem, prazna vrata (Kane), ziceri s tri metra (Kane)…

A sve je krenulo, sjetit ćete se i toga, na onoj opjevanoj utakmici Svjetskog prvenstva, kada su se Englezi u završnici prvog dijela, kod 1:0, propisno ispromašivali također u velikim prilikama. Mogli su tada bez problema udvostručiti prednost i praktički riješiti utakmicu.

I tako, izbrojali smo već 9 uzastopnih velikih šansi u kojima Engleska nije uspjela poentirati protiv Vatrenih. Očekivani broj pogodaka u tim šansama, uvjereni smo, nije manji od 4!