Vatreni na bekovski pogon mućki se osvetili za Elche!

HNS

Hrvatska je pobijedila (3:2) Španjolsku u trećem nastupu u Ligi nacija, ali ovako šokantnu utakmicu ne pamtimo!

Clive Brunskill/Getty Images

Hrvatska nogometna reprezentacija ostala je u igri za plasman na završni turnir Lige nacija nakon što je na stadionu Maksimir pred 32.500 gledatelja pobijedila Španjolsku sa 3-2, a pobjednički pogodak zabio je Tin Jedvaj u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Hrvatska je tri puta vodila, Španjolska se dva puta vratila, ali ne i treći put.

Golove za Hrvatsku zabili su Andrej Kramarić (54) i Tin Jedvaj (69, 90+2), dok su strijelci za goste bili Dani Ceballos (56) i Sergio Ramos (78-11m).

Hrvatska nakon tri odigrane utakmice ima četiri boda i ostala je u igri za prvo mjesto. Četiri boda imaju i Englezi, dok je Španjolska na vrhu sa šest bodova. Hrvatskoj sada predstoji gostovanje na Wembleyju u nedjelju protiv Engleske gdje će tražiti pobjedu koja bi nas odvela na ‘Final four’, dok bi remi s postignutim golom osigurao da i iduće godine igramo u elitnom razredu.

Hrvatska je povela u 54. minuti nakon velike pogreške španjolske obrane. Sergi Roberto je poklonio loptu Perišiću koji je glavom presjekao dodavanje i asistirao Kramariću, a napadač Hoffenheima je izbio sam pred De Geu i zabio za vodstvo. Nažalost, svega dvije minute kasnije ‘furija’ je izjednačila. Gosti su u potpunosti izigrali obranu ‘Vatrenih’, a pogodak je iz neposredne blizine zabio Ceballos.

U 69. minuti svjetski doprvaci su ponovo stigli do prednosti. Modrić je sjajno ubacio na drugu vratnicu gdje je Jedvaj svojim prvijencom zatresao španjolsku mrežu za prednost 2-1. Nažalost, u 78. minuti Španjolska je dobila jedanaesterac nakon što je Vrsaljko igrao rukom, a kapetan Ramos je bio siguran. Kada se već činilo kako će utakmica završiti 2-2, Jedvaj je u gužvi zabio za pobjedu.

Hrvatska – Španjolska 3-2 (Kramarić 54, Jedvaj 69, 90+2 / Ceballos 56, Ramos 78-11m)

SK

Sportklubovu najavu utakmice pročitajte ovdje.
Koja je bila Dalićeva dvojba pred utakmicu i kako ju je riješio, saznajte ovdje.
Kako su se verbalno prepucavali Lovren i Ramos pročitajte ovdje.
Na ovoj poveznici pročitajte kako je naš komentator doživio Španjolsku.

SK

3:2 GOOOOL! Tin Jedvaj! Brekalo je puno napravio, a Jedva je podsjetio na jednu ludu završnicu.

Nije gotovo! Igrat će se još četiti minute.

87′ Kramarić je povukao kontru, imao Perišića u boljoj situaciji, ali opet je kao i u Rusiji bio sebičan. Propustili smo drugu veliku prigodu.

77 ‘ 2:2 – Ramos! Kalinić u jednu stranu, lopta u drugu.

Kalinić ili Ramos?

Kulbalkov – jedanaesterac za Španjolsku! Opet muk i poneki zvižduk.

73′ Izašao je Ante Rebić i napravio mjesta za Josipa Brekala. Izašao je i Saul Niguez, a ušao Suso.

72′ Ante, Ante, Anteeee! Sam se sjurio od centra nakon što je Brozović odigrao izvrsnu loptu, a onda mu je De Gea skinuo najveću pprigodu utakmice. Kakva prilika.

Puno bolje drugo poluvrijeme. I jedni i drugi imaju svoja dobra razdoblja, imaju prigode, Atmosfera u Maksimiru je uzavrela.

2:1GOOOOOL! Španjolci promašivali, a onda je Modrić sjajno centrirao na drugu vratnicu, a Tin Jedvaj, koji je bio uopće upitan za ovu utakmicu zabio svoj prvi gol.

68′ Rakitić uz aplauz izlazi iz igre, ušao je Nikola Vlašić. Zabio je Realu, što može protiv Španjolske.

Španjolci sve bolji, igra se na sjeverni gol u Maksimiru.

Enrique opet mijenja. Morata je ušao, a nakon promašenog zicera Aspas ide van iz igre.

62′ Isco, pa Aspas, ide lopta uz pomoć vratnice izvan igre.

Prva zamjena na utakmici, izlazi Rodrigo, a ulazi Marco Asensio.

61′ Rakitić se sjurio u kazneni prostor, pucao, ali odletjela je lopta na maksimirski jug.

1:1 57′ Isco – Ceballos! Tuš. Muk. Kao protiv Turka jednom u Beču. Realov dvojac nas je brzo vratio – nigdje.

1:0 54′ Kraaaaaamarić! GOL, GOL, GOL! Perišić je glavom presjekao jednu loptu, Kramarić se fino spustio i rutinirano plasirao u mrežu.

Počelo je drugo poluvrijeme. Niti Dalić, niti Enrique nisu napravili niti jedanu izmjenu.

Zlatko Dalić, izbornik naše reprezentacije je nakon SP-a i fantastičnog srebra dvojio da li da ostane izbornik. I nije se on toliko naljutio na članove IO-a koji su ga ‘bušili’, koliko je strahovao od činjenice da je teško ponoviti rusku bajku. I bio je u pravu. Ovo je jesen za zaborav. Ne mogu naši najvažniji igrači uhvatiti pravi ritam, u svakoj od dosadašnjih utakmica nismo bili bolji od suparnika.

Kraj prvog čina. Nismo u izdanju iz Rusije. Pitanje možemo li to uopće biti?

45′ Isco, Isco, Isco, ali ipak imamo Kalinića! Ispod prečke je loptu dignuo u korner.

Kako se približavao kraj prvog čina tako je i Španjolska postajala ravnopravna, više nema našeg pritiska i naše kvalitete prema naprijed. Ponovno smo kao i u Elcheu dobro počeli, ali onda smo stali.

39′ Ramos oštro na Perišića, Kulbakov bez reakcije

35′ Španjolci imaju posjed, mi stvaramo prilike. Ali ništa nismo napravili.

29′ Kiks Lovre Kalinića, mogli smo primiti gol. Pita li se sada Dalić  – jesam li ipak trebao staviti Livakovića?

Maksimir skandira Luki Modriću, vlasniku Fifine nagrade za najboljeg svjetskog nogometaša u u ovom trenu.

14′ Rebić ubacio, Kramarić nije stigao.

10′ Iago Aspas pao je u šesnaestercu nakon duela s Dejanom Lovrenom koji je ušao čvrsto, sudac je samo odmahnuo glavom.

6′ Uh, stativa! Sjajan prodor Ivana Perišića po lijevoj strani, lažnjak pa udarac u bliži, desni kut Davida de Gee.