Nije imao izbora? Dalić pozvao Ćaletu-Cara!

Reprezentacija 28. lis 201913:02 > 13:07
sportklub

Izbornik nogometne reprezentacije Zlatko Dalić objavio je popis reprezentativaca za sljedeće okupljanje

Napokon je objavljen i popis reprezentativaca koji će napasti Slovake za osiguranje prolaza na Europsko prvenstvo sljedeće godine.

Kao što smo jutros i najavili, u sastavu su i Duje Ćaleta-Car i Andrej Kramarić

‘Čeka nas velika utakmica u Rijeci i potpuno vjerujem ovim igračima da će na pravi način odgovoriti takvom izazovu. Neće nas zavarati utakmica u Trnavi, Slovaci su jako dobra momčad i mogu biti itekako opasan protivnik, ali Hrvatska ima veću kvalitetu, ima iskustvo i ogromnu ambiciju da još jednom razveseli narod kao u Rusiji. Uz potporu punog stadiona, ne sumnjam u pozitivan i uspješan završetak kvalifikacija”, poručio je izbornik Zlatko Dalić.

Popis igrača za utakmice sa Slovačkom i Gruzijom:

Vratari: Lovre Kalinić (Aston Villa), Dominik Livaković (Dinamo), Simon Sluga (Luton Town)

Braniči: Tin Jedvaj (Augsburg), Matej Mitrović (Club Brugge), Borna Barišić (Glasgow Rangers), Karlo Bartolec (Kobenhavn), Duje Ćaleta-Car (Marseille), Mile Škorić (Osijek), Dario Melnjak (Rizespor), Dino Perić (Dinamo)

Vezni igrači: Luka Modrić (Real Madrid), Ivan Rakitić (Barcelona), Mateo Kovačić (Chelsea), Marcelo Brozović (Inter), Milan Badelj (Fiorentina), Mario Pašalić (Atalanta), Nikola Vlašić (CSKA Moskva)

Napadači: Ivan Perišić (Bayern), Andrej Kramarić (Hoffenheim), Ante Rebić (Milan), Josip Brekalo (Wolfsburg), Bruno Petković (Dinamo), Mislav Oršić (Dinamo)

Pretpozivi: Marko Rog (Cagliari), Filip Bradarić (Hajduk), Marin Leovac (Dinamo), Josip Juranović (Hajduk)

Naravno postavlja se pitanje što bi bilo da su Vida i Lovren imali pravo nastupa protiv Slovaka u Rijeci u ključnoj utakmici na putu prema Euru 2020. godine? Nismo sigurno da bi Dalić aktivirao potiv Ćaleti Caru.