Lagali su vas: Za proljeće (!) nisu dovoljna ni 3 boda!

Europa League 25. lis 201821:49 > 21:58
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Odmah nakon nove sjajne partije hrvatskog prvaka, intenzivirale su se rasprave oko toga što je sada potrebno da se konačno doživi i to proljeće u Europi. Postoji mogućnost da Dinamo u fazu na ispadanje dođe i s nula bodova u preostalim utakmicama, ali za proljeće će mu trebati znatno više!

Na portalima, društvenim mrežama, forumima pročitat ćete kako je gotovo sigurno da će još samo jedan osvojen bod u preostale tri utakmice odvesti Dinamo u sljedeću fazu Europa lige. Onu koja se, navodno, održava na proljeće.

Ali, to naprosto nije istina. Naime, klubovi koji će dohvatiti šesnaestinu finala, utakmice te faze igrat će u – veljači! Dapače, uzvratni susreti, oni koji određuju putnike u osminu finala, bit će odigrani 21. tog mjeseca. Štoviše, čak ni sljedeći krug neće biti kompletiran na vrijeme kako bismo mogli tvrditi da će njegovi sudionici igrati nogomet tijekom proljeća! A za prolaz ta dva kruga potrebno je barem četiri puta remizirati, što bi u prijevodu na ligaški sustav značilo 4 osvojena boda. A četiri je više od 3 iz naslova, ha-ha!

Prije nego počnete proklinjati nogometnu nepismenost vašeg autora, dopustite mu da se malo našalio s vašim (pre)ozbiljnim pristupom ovoj temi. Pa zašto se ne bismo malo i zezali, trenutak je za to! U dobru i zlu, zafrkancija nek’ je uvijek tu…

Šalu nastranu na stranu, dobro su vam rekli: Dinamu za prolaz do ‘proljeća’ zaista i jest dovoljan još samo jedan bod u skupini D. Osim ako se ne poklope neke nevjerojatne stvari. Ili ako se iznenada iz Hercegovine u Maksimirsku ne vrati Zdravko Mamić!

uefa.com

Da završimo ovaj tekstuljak, cvebu odnosno caku na ozbiljan način – Dinamo do drugog kruga može čak i sa sva tri preostala poraza! Kako, pitate se?

Ovako: Fenerbahče pobijedi sve preostale protivnike, a Anderlecht svlada Trnavu kod kuće. Uopće ne zvuči nerealno jel’ tako?

S ostalim opcijama ne treba ni razbijati glavu, dovoljno je da postoji jedna!

uefa.com