Mini Mourinho – najmlađi trener u povijesti LP!

Champions League 19. ruj 201819:52 > 19:59
Juergen Schwarz/Bongarts/Getty Images

Trener Hoffenheima večeras je postao najmlađi trener u povijesti Lige prvaka! Večeras je taj njemački klub odigrao svoju premijernu utakmicu ovom lukrativnom natjecanju, a s klupe ga je vodio 31-godišnji strateg.

Nagelsmann je jedan od najpopularnijih i nacijenjenijih njemačkih trenera, a na klupi Hoffenheima nalazi se od 2016. godine.

Igračku karijeru bio je prisiljen prekinuti vrlo rano, kao član U19 sastava Augsburga. Nakon toga posvetio se studiju poslovne administracije, nakon toga sportske znanosti i na kraju stjecanju trenerske naobrazbe.

Od 2012. je dio Hoffenheima, gdje je imao ulogu pomoćnog trenera, a do veljače 2016. vodio je njihovu mladu momčad.

Prije epizode u Hoffu, Nagelsmann je bio član stručnog stožera Thomasa Tuchela u Augsburgu, danas jednog od natraženijih trenra na kontinentu, koji je ove sezone pronašao novo radno mjesto u Parizu, gdje vodi PSG.

Za vrijeme rada u klubu kojeg trenutno vodi, dobio je i nadimak Mini Mourinho, kojeg mu je navodno podario Tim Wiese, bivši njemački reprezentativac.

Engleski Daily Mail otišao je toliko daleko  da se poigrao i složio super momčad sastavljenu isključivo od igrača koji su stariji od Nagelsmanna, a nastupaju u ovom izdanju Lige prvaka! Zaista zanimljiv popis.