UŽIVO: Kraj na Wembleyju, ispadamo u drugu ligu!

Reprezentacija 18. stu 201811:58 > 12:13
Catherine Ivill, Getty Images Sport

Na portalu Sportklub televizije uživo pratite sva događanja s mitskog Wembleyja uoči i za vrijeme utakmice posljednjeg kola Lige nacija između Engleske i Hrvatske.

Twitter

Cijenjeni pratitelji našeg portala i društvenih mreža, dobrodošli na mjesto na kojem ćete saznati sve o posljednjoj utakmici naše reprezentacije u 2018. godini. Zajedno s nama pratite veliki okršaj s Wembleyja protiv Engleske.

SK

16:53 Hvala vam što ste bili uz nas, dragi čitatelji. Ostanite i dalje uz naš portal i društvene mreže!

16:51 To je to! Završena je utakmica na Wembleyju u kojoj je Engleska preokrenula hrvatsko vodstvo. Englezi su pobjednici skupine, Španjolska je druga, dok je Hrvatska završila natjecanje u skupini 4 na trećem mjestu.

90′ Harry Kane je već proglašen za igrača utakmice, a još nas čeka tri minute sudačke nadoknade.

86′ Zabio je Harry Kane za 2:1. Slobodnjak Chilwella u mrežu pospremio je napadač Tottenhama. Opet smo nigdje, u Ligi B sljedeće sezone, a tko zna jesmo li i među nositeljima na ždrijebu kvalifikacija za EURO.

82′ Nakon pogotka izašao je Nikola Vlašić, a ušao Marko Rog. Praktički se više i ne igra obrana, sve se odvija pred golovima jedne i druge momčadi. Englezi su i dalje na posljednjem mjestu u skupini, Hrvatska će ako ovako ostane biti druga, a Španjolci će na završni turnir.

78′ Izjednačenje. Opet kao sa Svjetskog prvenstva. Dugačak aut, lopta je stigla do Kanea koji je asistirao Lingardu. Ovaj iz neposredne blizine gađa za 1:1.

75′ Jako smo blizu velikoga uspjeha. Imali smo novi veliki izlazak pred Pickforda, Kramarić je odigrao Brozoviću koji puca, kao i Vlašić, ali nema pogotka. Morao je Jedvaj s druge strane izbijati u korner jer su odmah stisli i domaći.

72′ Englezima trebaju dva pogotka za prolazak dalje, Hrvatskoj je za ostanak u Ligi A dovoljan i remi, ali – idemo do kraja! Ulaze Lingard i Sancho za Gordi Albion!

67′ Žute kartone za Hrvatsku dobili su Tin Jedvaj i Marcelo Brozović. Englezi pokušavaju, probao je Walker iz daljine, ali lagano za Kalinića.

64′ Prvu izmjenu napravio je Gareth Southgate. Umjesto Rossa Barkleyja ušao je Dele Alli.

59′ Sve se moglo i udvostručiti u dva navrata. Jednom je Perišić vraćao za Brozovića koji je pucao preko gola, a onda je i sam završio akciju, nažalost neprecizno.

57′ Majstorija Andreja Kramarića!!! Hrvatska vodi 0:1. Sve je Krama izvrtio i zabio za veliko vodstvo naše reprezentacije. Njegov 12. pogodak u dresu reprezentacije.

52′ Perišić je imao dobru priliku i stigao je u kazneni prostor pa ga je blokirao Gomez. Na drugoj strani Kalinić brani nakon novog bjega Sterlinga.

49′ Počelo je po sličnom principu. Engleska nam je sakrila loptu uz finu dozu tehničke nadmoći.

46′ U nastavku krećemo s novim licem. To je Josip Brekalo  koji će pokušati unijeti novu dozu živosti u našu igru. Izašao je Ante Rebić.

45′ Hrvatska je imala posljednju priliku u prvom poluvremenu koje je završeno bez golova. Ništa nije odlučeno, ostaje nam rasplet u posljednjih 45 minuta.

41′ Priliku je imao i Ross Barkley, zatresla se Kalinićeva mreža, ali s vanjske strane.

39′ Odmaknuli smo Engleze od gola, imali smo i novu polupriliku, čekamo poluvrijeme pa na odmor i preslagivanje koje je nužno kako bismo zabili pogodak koji nam je potreban.

34′ I dalje se držimo, vodi se bitka na sredini terena.

30′ Ritam igre malo je opao, to odgovara domaćima koji i dalje imaju 70 posto lopte u nogama.

26′ Prvi žuti karton dobio je Ross Barkley. Opet je bilo opasno pred našim vratima, Kalinić piše novu obranu… Imamo i problema s ozljedama. Umjesto Šime Vrsaljka koji se ozlijedio ulazi Antonio Milić.

21′ Imali smo prvi korner na utakmici nakon kojeg je Kramarić opalio, ali dosta slabo… Englezi su odmah stisnuli, Vrsaljko je najprije pogriješio, ali onda i onesposobio Sterlinga za gol.

18′ Treba malo predahnuti i skupiti se. Ali, to će danas biti jako teško…

16′ U dva je navrata Kane imao nove velike prilike. Najprije mu na Delphovu loptu s centra natrčava Jedvaj s crte, a onda je novi pokušaj napadača Tottenhama obranio Kalinić.

14′ Hrvatska se pokušava nametnuti posjedom lopte i sačuvati ga koliko god može, ali nas domaćini ne ispuštaju iz vlastite polovice.

11′ Prva velika prilika za Englesku! Sterling je izbio sam pred Kalinića, ali hrvatska “jedinica” to je obranila.

9′ Engleska je imala dva vezana kornera. Nije bilo opasnosti za Lovru Kalinića.

5′ Zaleđe u kojem se našao Kane bilo je dosta sporno. Početak je dosta izjednačen.

2′ Prva akcija za Hrvatsku nakon pogreške Jordana Pickforda. Nisu Englezi mirni!

15:00 Krenulo je! Idemo, Hrvatska!!!

14:53 Prije početka utakmice, podatak kojega danas želimo prekinuti. Na zadnje tri domaće utakmice protiv Hrvatske, Gordi Albion zabio je petnaest pogodaka…. Ne ponovilo se!

14:45 Sreću hrvatskoj reprezentaciji putem medija poželio je i izbornik BiH, Robert Prosinečki.

14:38 Odmah nakon utakmice donosimo prve reakcije igrača i našeg izbornika, a oštro pero Vedrana Ljubeja već spremno čeka na novi komentar.

14:30 Ovo su sve današnje utakmice Lige nacija. Potražite ih na našim kanalima.

14:26 Stvari se s londonskih ulica polako sele prema mjestu radnje ogleda posljednjeg kola protiv Engleske.

Laurence Griffiths/Getty Images

14:17 Hrvatska je na zagrijavanju!

14:13 Otkriven je i uzrok neigranja Jordana Hendersona u prvoj momčadi.

14:07 Taktička postava dobro nam je poznata, ali je nije zgorega nacrtati u našim bojama. Još je sat vremena ostalo do početka dvoboja.

14:02 Da se još jednom podsjetimo kako to sve izgleda na ljestvici uoči susreta posljednjeg kola.

13:57 Lagani uvid u brošuru koja navijače na stadionu uvodi u današnju utakmicu. Gareth Southgate je ponosan na svoje dečke. I može biti. Polufinale SP-a je veliki uspjeh… Ali, nije se moglo do finala!

FA

13:49 Ovako to izgleda u svlačionici Vatrenih!

13:42 Još malo navijačkih fotografija uoči početka utakmice. Pregršt je hrvatskih zastava oko Wembleyja, očekuje se oko tri tisuće naših navijača.

uefa.com

13:38 Što se Hrvatske tiče, potvrđeno je da Nikola Vlašić mijenja Ivana Rakitića, ali i da će Tin Jedvaj ostati u svojoj novoj ulozi lijevog beka. Kod Engleza, na lijevom braniču je Chilwell, dok je prednost u sredini terena ipak dobio Delph pred Hendersonom.

13:36 Evo nam i sastava današnjega dvoboja!

UEFA

13:31 Atmosfera se polako ugrijava…

13:28 Stići će uskoro i početni sastavi, a Sky Sports javlja da će Dele Alli u susret krenuti s klupe. U veznim redu s trojicom trebali bi igrati Dier, Henderson i Barkley.

13:24 Javila se i engleska vratarska legenda…

13:16 Prema stadionu polako idu i hrvatski navijači..

Index.hr

13:05 Prognoza kaže – sunčano, ali i hladno. Zagrijmo se stoga novom pobjedom, na mjestu gdje smo već jednom slavili…

13:02 Engleski mediji se do utakmice bave kriketom. Pobjeda protiv Šri Lanke nije mala stvar.

12:59 Danas je veliki dan za našu zemlju. Sjećamo se žrtve Vukovara, a i izbornik Dalić najavio je da će ako se ista dogodi, danas pobjedu posvetiti upravo gradu-heroju.

12:54 Neće igrati danas, ali će podržavati svoju reprezentaciju. Bez njega bi hrvatskim napadačima moglo biti mnogo lakše.

12:50 Već se zna da će se pobjednik današnjega dvoboja na Wembleyju naći na prvom mjestu u svojoj skupini. To će mu donijeti i put u Portugal na završni turnir četiri najbolje reprezentacije sljedećeg ljeta.

12:44 Brunch time, boys! Malo raniji, ali i blaži ručak – a onda put stadiona. Tamo gdje ćemo se boriti za novu pobjedu.

12:41 Sastajali smo se s Englezima već nekoliko puta, povijest naših dvoboja je uistinu bogata. Ako vas zanima nešto više, slobodno škicnite OVDJE.

12:37 Atmosfera u Londonu je odlična, a sve su jutros najavili naši Neven Cvijanović i Željko Vela. Ako ste propustili njihov jutarnji Angelus, pogledajte ga OVDJE!

12:33 Evo i naslovnice današnjih Sportskih novosti. Kolege su uvejrene da će Rakitića koji je već u Barceloni zamijeniti ponajbolji igrač moskovskog CSKA, Nikola Vlašić. Izbornik Dalić na pressici uoči dvoboja najavio je još opcija, pričekajmo službene sastave..

Tumblr

12:21 I jedan i drugi izbornik imaju određene dileme glede sastava za utakmicu koja počinje u 15 sati po našem vremenu. I dalje se ne zna tko će na mjestu središnjeg veznog zamijeniti Ivana Rakitića, kao niti hoće li na mjestu lijevog braniča nastupiti Tin Jedvaj ili će prednost dobiti Josip Pivarić.

12:17 Englezi su svjesni činjenice da vrlo lako mogu do trofeja već sljedećeg ljeta, ali i da se mogu naći u rangu niže.

12:12 Wembley će biti rasprodan, očekuje se oko tri tisuće hrvatskih navijača na stadionu.

Uoči utakmice, podsjetimo se važnih činjenica. Hrvatska će bilo kakvom pobjedom na Wembleyju zauzeti prvo mjesto u svojoj skupini 4. To će joj donijeti nastup na Final 4 turniru s preostalim pobjednicima svojih skupina. Također, imat će garantirano mjesto u doigravanju za nastup na EURU 2020.

U slučaju remija s golovima (1:1 ili više) Hrvatska će zauzeti drugo mjesto u svojoj skupini. To također nije loše, jer se neće ispasti u rang niže što se Lige nacija tiče, a i ostat će se u krugu nositelja za nadolazeći ždrijeb kvalifikacija za EURO. Ako se pak dogodi remi bez golova (0:0) ili bilo kakav poraz u Londonu, Hrvatska je posljednja u skupini. To znači da se ispada u Ligu B, ali i da i dalje “visi” plasman među nositelje za nadolazeći ždrijeb. Još uvijek bismo morali čekati posljednje utakmice reprezentacija Njemačke i Poljske.