Bucksi osigurali jedinicu, Žižić dobar u porazu

NBA 5. tra 20196:25 > 6:28
Mike McGinnis/Getty Images

Milwaukee Bucksi službeno su osigurali status prvog nositelja kroz čitavo doigravanje nakon još jedne odlične utakmice, pobjede u Philadelphiji.

U dvoboju dvije od najboljih momčadi s Istoka, Milwaukee Bucksi osigurali su najbolji omjer u ligi slavljem protiv Sixersa koji u doigravanje ulaze u nezavidnoj formi. Ovo im je treći uzastopni poraz. Ovo je prvi takav uspjeh Bucksa od sezone 1973/1974. kada je momčad vodio Kareem Abdul-Jabbar. Nakon što je propustio posljednje tri utakmice kako bi se odmorio, Joel Embiid upisao je drugi triple-double sezone (i karijere) s 34 poena, po 13 skokova i asistencija, Sixersi su u posljednjoj četvrtini vodili sedam razlike sve dok George Hill nije izjednačio na 119:119. Na semaforu je preostala minuta i 24 sekunde prije isteka vremena, a do kraja dvoboja gosti su ostvarili seriju 9-3 osiguravši sedmu pobjedu u posljednjih deset utakmica. Giannis Antetokounmpo ubacio je 45 poena uz 13 skokova, šest asistencija i pet blokada, pratili su ga Khris Middleton s 22 i spomenuti Hill s 20 koševa. Ranije u utakmici isključen je Eric Bledsoe nakon što je loptom gađao Embiida. Jimmy Butler propustio je dvoboj zbog odmora, JJ Redick ubacio je 29 poena, dok je Mike Scott dodao 22 za momčad Sixersa koja i dalje drži treću poziciju na Istoku s dvije pobjede više (i dva poraza manje) od Bostona, do kraja regularne sezone odigrat će još tri utakmice.

Ante Žižić vratio se u početnu petorku Cleveland Cavsa nakon što je trener Larry Drew odlučio na klupi ostaviti Tristana Thompsona. Hrvatski igrač nije razočarao, na terenu je proveo 31 minutu, upisao je 14 poena (7-9, sl. bacanja 0-2), deset skokova, četiri asistencije, blokadu te čak pet izgubljenih lopti. Sacramento Kingsi su na početku posljednje četvrtine poveli s dvanaest poena razlike, a najbliže što će se Cavsi približiti bilo je kod 96:90. Pobjedničku momčad predvodio je Buddy Hield s 23 poena, De’Aaron Fox ubacio je 16 uz deset asistencija. Najefikasniji u redovima Cavsa bio je Jordan Clarkson s 22 poena.

Golden State Warriorsi očekivano su prošetali Staples Centrom, domaći Lakersi s ‘B momčadi’ nisu bili konkurentni, već nakon prve četvrtine (39:12) bilo je jasno u kojem se smjeru kreće utakmica. Ipak, srećom za Lakerse, aktualni prvaci nisu imali motiva ganjati pobjedu s prevelikom razlikom pa su se na kraju zadovoljili s osamnaest poena viška. DeMarcus Cousins predvodio je pobjedničku momčad s 21 poenom i deset skokova, Quinn Cook dodao je 18. Kod Lakersa, rookieJonathan Williams odigrao je najbolju utakmicu mlade karijere ubacivši 17 poena uz 13 skokova.