Hezonja sjajan u porazu, Embiid srušio Celticse

NBA 21. ožu 20197:25 > 7:26
Photo by Stacy Revere/Getty Images)

Mario Hezonja odigrao je najbolju utakmicu ove sezone, a Philadelphia je uspjela svladati Boston prvi put u posljednje četiri utakmice.

Iako su Knicksi ponovno izgubili, Mario Hezonja odigrao je najbolju utakmicu ove sezone iz napadačke perspektive. Igrajući 26 minuta, 24-godišnji Dubrovčanin je upisao 23 poena (8-13, trica 4-5, sl. bacanja 3-3), dva skoka, asistenciju i četiri izgubljene lopte. No, nije sve bilo bajno u igri petog picka drafta 2015. godine, naime upisao je najgori net rating u momčadi Knicksa (-26). New York je odigrao očajno prvo poluvrijeme protiv gostujućeg Jazza, Utah je na poluvremenu stvorio prednost 74:47. Donovan Mitchell je s 30 koševa predvodio sve strijelce na utakmici.

Prvi put ove sezone, u četvrtoj utakmici, Philadelphia Sixersi pobijedili su Boston Celticse. Kako se moglo očekivati bila je to vrlo emotivna utakmica s obje strane koja je završila i isključenjem Marcusa Smarta nakon što je s leđa ‘pogurnuo’ Joela Embiida. Kamerunski centar još je jednom pokazao kako Sixersi bez njega ne mogu niti sanjati borbu za naslov prvaka. Upisao je 37 poena uz 22 skoka, no ovoga puta zasluge za pobjedu pripadaju i Jimmyju Butleru koji je 15 od 22 poena ubacio u posljednjoj četvrtini uključujući i pobjednički koš 4.7 sekundi prije kraja. Tobias Harris pridodao je 21 poen za Sixerse, dok je u redovima Celticsa Kyrie Irving postigao 36 koševa. Al Horford (22p) i Terry Rozier (20) odigrali su vrlo dobre partije. Boston je pobijedio sezonsku seriju 3-1, no važna stvar za Sixerse barem je ta jedna pobjeda koja će im omogućiti dodatnu sigurnost u borbi za treću poziciju na Istoku koja bi trebala biti osigurana nakon šeste uzastopne pobjede.

Ante Žižić i Cleveland Cavsi šokirali su najbolju momčad lige. Bucksi su drugu uzastopnu utakmicu odigrali bez Giannisa Antetokounmpa koji je odmarao desni gležanj. Jordan Clarkson s linije slobodnih bacanja potvrdio je pobjedu Cavsa. No, igrač utakmice u dresu Cavsa ponovno je bio Colin Sexton (25 poena) koji je postao prvi rookie nakon Tima Duncana iz 1998. godine s ubačenih barem 23 poena u sedam uzastopnih utakmica. Clarkson je pridodao 23, a Ante Žižić ponovno je pokazao kako zavređuje svoje mjesto u početnoj postavi, na parketu je proveo 25 minuta, upisao je osam poena (3-6, sl. bacanja 2-4), deset skokova, po dvije asistencije i blokade. Khris Middleton je s 26 koševa i 12 skokova bio najbolji strijelac Bucksa, dva manje ubacio je Bledsoe.

Miami je okončao pobjednički niz San Antonio Spursa na devet pobjeda. Heat je pobjedu ostvario izvrsnim partijama igrača s klupe, četvorica rezervnih igrača koji su dobili minutažu ostvarili su dvoznamenkast učinak, a najviše se istaknuo Goran Dragić s 22 poena. Od startera, najbolji je bio Dion Waiters s 18 koševa. Spursi su serijom 12-0 u posljednjoj četvrtini spustili minus na tri poena (108:105), međutim nakon pogreške DeMara DeRozana i slobodnih bacanja Kellyja Olynyka, Miami je osigurao treću uzastopnu pobjedu te su još jedan korak bliže plasmanu u doigravanje. LaMarcus Aldridge, Patty Mills i Marco Belinelli ubacili su po 17 poena za Spurse, DeRozan je pridodao 16 uz 15 skokova.

Portland je zaustavio Luku Dončića ostvarivši drugu uzastopnu pobjedu, Blazersi se nalaze u borbi za top četiri pozicije na Zapadu što bi im omogućilo prednost domaćeg terena u prvom krugu doigravanja. Damian Lillard predvodio je pobjednički sastav s 33 poena i 12 skokova, Blazersi su nakon tri četvrtine vodili s 18 razlike. Seth Curry je ubacio 20 koševa za pobjedničku momčad, Jusuf Nurkić je pridodao 13 uz deset skokova. Luka Dončić s 24 i Justin Jackson s 21 poenom bili su najbolji u redovima Mavsa.

Tri utakmice protekle večeri završile su u produžetku, dvije najvažnije igrane su u Oklahomi i Memphisu. Toronto je nanio četvrti uzastopni poraz OKC-u koji polako i sigurno posustaje u završnoj fazi regularne sezone u kojoj su gotovo tri mjeseca figurirali kao jedan od četiri nositelja sa Zapada. Međutim, nakon novog neugodnog poraza OKC je pao na osmu poziciju. Toronto je u posljednjih pet minuta regularnog tijeka utakmice ušao s vodstvom od 104:92, međutim OKC je serijom 18-6 izjednačio, Russell Westbrook je momčadi odveo u produžetak pet sekundi prije isteka vremena. No, u dodatnom vremenu igrali su samo Raptorsi koji su nastavili pritiskati Milwaukee u borbi za najbolji omjer u ligi. Pascal Siakam je s 33 poena i 13 skokova predvodio Raptorse, Westbrook je upisao 42 poena i 11 skokova za Thunder.

James Harden ubacio je 57 poena za Rocketse protiv Grizzliesa, nije bilo dovoljno za pobjedu. Rocketsi su serijom 17-2 u posljednjoj četvrtini ‘oživili’ utakmicu, no ostali su za slobodno bacanje prekratki u produžetku. Mike Conley je s 35 poena predvodio Memphis, Jonas Valančiunas (15 skokova) ostvario je učinak karijere s 33 poena uključujući pobjedničko slobodno bacanje u završnoj sekundi dvoboja.