Šarić bez pobjede u gradu motora, bek Spursa oduševio

NBA 7. ožu 20197:08 > 7:12
Photo by David Sherman/NBAE via Getty Images)

Detroit Pistonsi dodatno su otežali posao Minnesoti u borbi za doigravanje, a San Antonio Spursi predstavili su novog junaka u četvrtoj uzastopnoj pobjedi.

Minnesota je ponovno izgubila utakmicu u gostima i to nakon još jednog sustavnog raspada u posljednjoj četvrtini. Wolvesi su odlično započeli dvoboj u Detroitu, stvorili prednost od trinaest poena (35:22), zadržali minimalno vodstvo krajem poluvremena iako su Pistonsi već započeli veliki preokret. Nevjerojatno zvuči podatak kako su Pistonsi od kraja prve četvrtine pa sve do same završnice utakmice nadigrali Minnesotu sa 101:60, period u kojem se Wolvesi jednostavno nisu snalazili, a istovremeno je po tko zna koji put potvrđena činjenica kako pored Karla-Anthonyja Townsa ekipa jednostavno nema igrača koji može povući momčad na konstantnoj razini. Ovoga puta čak niti Derrick Rose (osam poena) u tome nije uspio. Andre Drummond je s 31 poenom i 15 skokova bio prvo ime utakmice, Luke Kennard ubacio je 21, a Detroit je slavio deseti put u posljednjih dvanaest utakmica usprkos lošoj predstavi Blakea Griffina (devet poena). Towns je s 24 poena predvodio Wolvese za koje je Dario Šarić igrao 25 minuta, upisao je osam poena (3-7, trica 2-3), sedam skokova, asistenciju i izgubljenu loptu.

U dvoboju koji je ponudio višestruke promjene u vodstvu te pobjednički koš sekundu i šest desetinki prije kraja, Chicago Bullsi šokirali su Philadelphiju. Sixersi su vodili u dva navrata osam razlike, a najveću prednost stekli su sredinom posljednje četvrtine (98:88). No, tada su Bullsi uzvratili serijom 10-0 i krenula je luda završnica koju je okončao Zach LaVine pobjedničkim košem, a istovremeno je i fauliran od strane Mikea Scotta. Najbolji igrač Bullsa promašio je dodatno bacanje nakon čega Sixersi nisu imali dovoljno vremena izvesti napad za preokret. Bullsi su u posljednjih deset utakmica pobijedili šest puta što je pokazalo kako ova momčad, kad je u punom sastavu itekako ima svjetlu budućnost. LaVine je s 39 koševa bio najbolji igrač utakmice, Sixerse je predvodio Butler s 22. Posebna zanimljivost dogodila se nakon isteka vremena. Suci su ustanovili kako je sat pogrešno postavljen te su vratili igrače iz svlačionica kako bi ponovno odigrali završnih pola sekunde dvoboja. No, na koncu nije imalo utjecaja na konačan rezultat.

San Antonio Spursi odlučni su nastaviti 22 uzastopne godine izvrsnosti i nastupa u doigravanju pod vodstvom Gregga Popovicha. Teksaška momčad pronašla je neočekivanog junaka u slavlju kod Atlanta Hawksa, četvrtoj uzastopnoj pobjedi. Derrick White, 29. pick prvog kruga drafta 2017. godine dobio je veliku priliku u završnim minutama, ubacio je sedam uzastopnih poena za vodstvo Spursa 98:93, a nešto kasnije je asistirao LaMarcusu Aldridgeu (32 poena) za potvrdu pobjede. White je pridodao i devet skokova, nevjerojatno jest kako je riječ o playmakeru koji je upisao čak šest blokada, a podigao je domaću publiku na noge kada je snažno zakucao preko centra Hawksa, Alexa Lena. Trae Young je s 22 poena predvodio Hawkse, John Collins je ubacio 18 uz deset skokova.

Dvadeset i četiri sata nakon što je odličnom partijom predvodio Celticse u razbijanju Warriorsa, Gordon Hayward ponovno je postao matchwinnerom momčadi iz Bostona. Ovoga puta nije zabio trideset poena, već samo dvanaest, međutim ubacio je najvažniji koš na utakmici, dvije sekunde prije kraja kojim su Celticsi došli do nove pobjede. No, Hayward je zamalo postao tragičarom utakmice nakon što je skrivio prekršaj nad Buddyjem Hieldom i to na trici, a najbolji igrač Kingsa pogodio je sva tri pokušaja. Harrison Barnes sa zvukom je sirene promašio šut za slavlje Sacramenta koji je ponovno izgubio utakmicu u neizvjesnoj završnici. Jayson Tatum je s 24 poena predvodio Celticse, Al Horford pridodao je 21 uz 11 skokova i sedam dodavanja. Kyrie Irving propustio je utakmicu (odmor). Barnes je s 24 koša i osam skokova bio najbolji kod Kingsa, Hield je ubacio poen manje.

Utah se nakon kratkog prekida pobjedničke serije, vratila slavlju i to na gostovanju kod New Orleansa. Derrick Favors s 25 poena, Rudy Gobert (13 skokova) i Donovan Mitchell s po 22 predvodili su Jazz do sedme pobjede u posljednjih deset utakmica čime su učvrstili šestu poziciju na Zapadu istovremeno najavivši žestoku borbu za mjesto među prve tri momčad konferencije, obzirom da Houston, OKC i Portland bježe samo dvije pobjede.

Spomenimo još kako su Lakersi ponovno izgubili, Denver je našao savršenog protivnika protiv kojeg će prekinuti gubitnički niz od tri utakmice. Nuggetsima je posao bio olakšan zbog ozljeda Kylea Kuzme i Brandona Ingrama, nakon LeBrona Jamesa najboljih igrača momčadi. James (7sk, 7as) je inače ubacio 31 poen čime se probio na ČETVRTO MJESTO liste najboljih strijelaca lige svih vremena preskočivši Michaela Jordana.